enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Rusya, Karadeniz’deki hücum grubunu önemli ölçüde artırdı

Rusya, Karadeniz’deki hücum grubunu önemli ölçüde artırdı
22.04.2021
661
A+
A-

TÜHA HABER / Rusya Savunma Bakanlığı, ülkenin farklı bölgelerinde konuşlandırılan askeri birlikleri işgal altında bulunan Kırım’a sevk ederek yarımadadaki askeri varlığını önemli ölçüde artırdı. Bunun dışında Rusya’nın Hazar Denizi Filosu, Kuzey Filosu ve Baltık Filosu gemileri Karadeniz’e getirildi.

(TÜHA) TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı‘nın ‘Kırım Haber Ajansı‘nden aktardığı Defense Express Haber Ajansı‘nın haberine göre, Rusya’nın işgal altındaki Kırım’da taarruz grubu oluşturduğunu bildirdi.

Şu an Karadeniz’de Rusya’ya ait 11 büyük çıkartma gemisi ile 13 çıkartma botu olmak üzere toplamda 24 çıkartma gemisi ve bu gemilerin taşıdığı yaklaşık 150 tank, 230 zırhlı personel taşıyıcı, 4,8 bin deniz piyadesi bulunuyor.

“RUSYA, KIRIM’DAKİ ASKERİ VARLIĞINI ARTIRDI”

Rusya’nın Kırım Yarımadası’ndaki askeri varlığını önemli ölçüde artırdığına dikkat çeken haberde, “Rusya, ülkenin farklı bölgelerinde konuşlandırılan askeri birlikleri Kırım’a sevk ederek yarımadadaki askeri varlığı artırdı. Sevk edilen birliklerin niteliği, Kırım’da konuşlandırılan Rus ordusunun hücum yeteneğinin, saldırı uçaklarının sayısının ve karadan saldırı düzenleme yeteneklerinin önemli ölçüde artırıldığını gösteriyor. Bunun dışında 17 ve 18 Nisan’da Karadeniz’e dört büyük çıkartma gemisi giriş yaptı. Gemilerin isimleri şu şekilde: Rusya Baltık Filosuna ait Kaliningrad (102), Korolev (130) ve Rusya Kuzey Filosuna ait Aleksandr Ostrakovskiy (031), Kandopola (027).” ifadelerine yer verildi.

Geçen hafta Karadeniz’e Rusya Hazar Denizi Filosuna ait 15 savaş gemisinin giriş yaptığı hatırlatıldı. Söz konusu gemilerin çıkartma kapasitesinin; 8 tank veya 14 zırhlı personel aracı veya 662 deniz piyadesi olduğu belirtildi.

İŞGALCİ RUSYA’DAN KIRIM’A YOĞUN ASKERİ SEVKİYAT

Ayrıca, söz konusu haberde, Rusya Karadeniz Filosunun 7 büyük çıkartma gemisi ve 5 çıkartma botundan oluştuğu hatırlatıldı. Bu gemiler yaklaşık 100 tank veya 175 zırhlı personel taşıyıcısı ve 2 bin 800 deniz piyadesini karaya indirebilir. Bilindiği üzere 17 Nisan’da Rus ordusunun, işgal altındaki yarımadaya 50’den fazla saldırı uçağı sevk ettiği bildirilmişti.

HABER : Anife Bilal & QHA

***

Neden https://www.turkuazhaberajansi.com?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün https://www.turkuazhaberajansi.com’a Abone Ol.

https://www.turkuazhaberajansi.com; seninle güçlü, seninle özgür!

[TÜHA Haber Ajansı, 22 Nisan 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.