enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
16:26 Crave House Kitchen & Bar: Yahya Kaptan’ın Yeni Lezzet Durağı
12:47 SYS Grup şirketlerinden UNIROBOTICS, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ürün ailesiyle global bir oyuncuya dönüştü  
00:14 Almanya’da Bakanlar Kurulu, 2025 bütçe taslağını kabul etti
00:12 İletişim Başkanlığı’ndan ‘Azerbaycan’ın Sırları’ kitabı
00:09 Usulsüz işlemlerle yurda sokulmak istenen 87 araç ele geçirildi
00:08 Almanya’da artan döner fiyatları enflasyonun sembolü oldu
00:08 TRT Haber, ABU Haber Grubu Başkanlığı’na seçildi
00:07 Türkiye’deki Fransız okulları krizi: Fransa’dan Ankara’ya heyet geliyor
00:06 AB ülkeleri, Macaristan’ın dönem başkanlığının boykot edilmesinden endişeli
00:06 Zamlar Tren Seferlerini Etkilemedi
00:06 FETÖ içinde ayak oyunları mı ideolojik değişim mi?
00:05 Göçmen kaçakçılarına Kalkan-26 operasyonu: 5 tutuklu
00:05 Gazeteci-Yazar Atilla YAYLA, “15 Temmuz darbe girişimi alışılmış standart bir askeri güç tarafından gerçekleştirilmedi”
00:04 AB mahkemesi, von der Leyen’in COVID-19 aşı anlaşmalarında şeffaf davranmadığına hükmetti
00:04 Yurt dışı çıkış harcına beklenen zam geldi: 500 TL
00:03 Türkiye’de haziranda 79 bin 313 konut satıldı
00:02 Suya dayalı bölgesel kalkınma projeleri (GAP, KOP, DAP, DOKAP)  hızlanmalı
00:01 Amerikan İstihbaratından Seçimlere Rus Müdahalesi Uyarısı
15:55 Suikast girişimi Trump’ı başkan yapar mı?
12:26 Van’dan gelen heyete iltifat yağdırdılar: DEM’den İstanbul’a CHP çıkarması
TÜMÜNÜ GÖSTER →

TÜBİSAD Plus’ın yeni bölümünün konusu: Kurumların Çevre- Sosyal ve Yönetişim (ESG) Çalışma Prensipleri

TÜBİSAD Plus’ın yeni bölümünün konusu: Kurumların Çevre- Sosyal ve Yönetişim (ESG) Çalışma Prensipleri
28.06.2024
A+
A-

TÜBİSAD’ın yüksek teknoloji dünyasının nabzını tuttuğu YouTube serisi TÜBİSAD Plus’ın yeni bölümü yayınlandı. Serinin 33’üncü bölümünde TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Equinix Türkiye Genel Müdürü Aslı Güreşcier ile Hitachi Vantara Ülke Müdürü Aslı Arısal kurumların çevre- sosyal ve yönetişim (ESG) çalışma prensiplerini konuşuyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency 

TÜBİSAD Plus’ın yeni bölümünde Hitachi Vantara Ülke Müdürü Aslı Arısal, ASLIHAN GÜREŞCİERTÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Equinix Türkiye Genel Müdürü Aslı Güreşcier’in sorularını yanıtlıyor.

Kurumların kendi faaliyet alanlarına ve belli uluslararası standartlara göre metrikler belirleyerek çevresel, sosyal ve yönetim alanlarında çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Aslı Güreşcier, araştırmalar gösteriyor ki bu uygulamaların benimsenmesi sürdürülebilir ve etik bir iş dünyasının oluşturmasına çok ciddi katkılar sağlıyor diyor ve Aslı Arısal’a Hitachi Vantara’nın ESG stratejilerini nasıl belirlediklerini, bu stratejileri şirketin uzun vadeli hedefleriyle nasıl uyumlu hale getirdiklerini soruyor.

Aslı Arısal Hitachi Vantara'da - Enterprise Next Hitachi Vantara’nın 1910 yılında kurulan Hitachi Limited’in bir iştiraki olduğunu söyleyen Hitachi Vantara Ülke Müdürü Aslı Arısal, “Japonya temelli bir uluslararası holding olan Hitachi, bilgi teknolojileri, enerji, ulaşım, sağlık, finans gibi pek çok alanda faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu. Hitachi Vantara, bu küresel şirketler ağından da yararlanarak topluma dijital, çevreci, yenilikçi birçok çözüm sunuyor. Şirketimiz müşterilerimizin uzun vadeli, çevresel, sosyal, yönetişim hedeflerini destekleyen, bunları sürdürebilir kılan, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan ürün ve çözümler geliştiriyor. Ürünlerimizin kullanılmasıyla 2024 yılının sonunda 100 milyon ton karbon emisyonunu azaltmayı hedefliyoruz. Operasyonlarımızda da 2030 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdümüz var. Bunun yanı sıra yine 2030 yılında değer zincirimizdeki emisyonları yarıya indirmeyi hedefliyor ve 2050 yılında da değer zincirimizin tamamında karbon nötr olacağımızı taahhüt ediyoruz. Enerji, ulaşım, endüstri gibi operasyonel teknolojileri içinde barındıran bir topluluk burası. Üretken yapay zekayı teknolojide kullanan yeniden bir yapılanma içerisine girdik. Bu yeniden yapılanma sürecinde Hitachi Vantara, kurumlara gelişmiş veri altyapısı ve yenilikçi teknolojiler sunuyor. ESG stratejilerini belirlerken de çok kapsamlı bir süreç izliyoruz. Her yıl ESG Önemlilik Değerlendirmesi dediğimiz bir çalışmayla buna bakıyoruz, çıktılarını da tüm paydaşlarla ve toplumla paylaşıyoruz. En önemli şeylerden bir tanesi bu. Bu süreç sürdürülebilirlik uzmanı tarafından yönetiliyor” diyor.

TÜBİSAD Plus nedir?
TÜBİSAD’ın yüksek teknoloji dünyasının nabzını önemli konular ve konuklarla tuttuğu düzenli YouTube yayını olan TÜBİSAD Plus’ta, yapay zekâ, bulut bilişim, hiperotomasyon, sürdürülebilirlik, siber güvenlik, metaverse, 5G, büyük veri, kuantum ve daha pek çok yeni nesil teknoloji, tüm boyutlarıyla masaya yatırılıyor. Bilişim teknolojileri dünyasına dair en güncel tartışmalar, sektörün eğitimden sağlığa, çevreden iş yapış biçimlerine kadar farklı alanlarda yarattığı değişimler TÜBİSAD Plus’ın her bölümünde farklı konukların katılımıyla değerlendiriliyor.

ULAŞ DAĞLIOĞLU2017'den bu yana Marjinalli – Marjinal Porter ...

Gazeteci* Ulaş Dağlıoğlu

***

TÜBİSAD hakkında 
1979 yılında kurulan TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği); hizmet, yazılım, donanım, bulut, dijital altyapı sağlayıcıları gibi bilgi ve iletişim sektörünün bütün alanlarını kapsayan üye şirketleriyle 785 milyar TL’lik Türkiye Bilgi ve İletişim Teknolojileri pazarının yüzde 90’ını temsil eder. http://www.tubisad.org.tr/

***

TÜBİSAD hakkında 
1979 yılında kurulan TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği); hizmet, yazılım, donanım, bulut, dijital altyapı sağlayıcıları gibi bilgi ve iletişim sektörünün bütün alanlarını kapsayan üye şirketleriyle 785 milyar TL’lik Türkiye Bilgi ve İletişim Teknolojileri pazarının yüzde 90’ını temsil eder. http://www.tubisad.org.tr/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.