enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gölcüklü motorsikletciler, 19 Mayıs’ta kortej hazırlığında

Gölcüklü motorsikletciler, 19 Mayıs’ta kortej hazırlığında
16.05.2024
A+
A-

Kocaeli’nin Donanma Kenti Gölcük ilçesindeki Gezen Motorcular Gezi ve Kamp gurubu, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapacakları kortej için hazırlanıyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Gezen Motorcular Gezi ve Kamp gurubu kurucu Başkanı Ömer Serin, “Gölcüklü motorsiklet sever arkadaşlarımızın katılımlarıyla gittikçe büyüyoruz. 2023 yılında logomuzu aldık. Henüz resmi olarak süreci tamamlayamamış olsak da, kurucu başkanı olduğum gurupla resmi bayramlarımızda izin alarak kortej halinde geçişlere başladık” dedi.

Resim önizlemesi

Başkan Ömer Serin, Gölcüklü motorsiklet grubu olarak ilkini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ikincisini de Atatürk’ün Kurtuluş meşalesini yaktığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirmek üzere hazırlıkların son aşamasında olduklarını dile getirdi.

Resim önizlemesi

Motorsikletçilerin ikiye ayrıldığını ifade eden Ömer Serin, şunları söyledi:

“Keyfi kullananlar, ulaşım için kullananlar. Biz gurup olarak her iki anlayışı da kural ve kaidelere uymak sartıyla bünyemizde topluyoruz. Kask takmak ilk kuralımız. Abartılı egzost, tek teker yapmak, lastik yakmak gibi agresif davranışları kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizim asıl amacımız Gölcük’te motorsiklet severleri bir araya getirmek, tanışma ve dostluk oluşturmaktır.

Resim önizlemesi

Böylece iki tekerlek üzeri motorsiklet kültürü oluşturup, bunu toplumun geniş alanına yaymaktır. Bunu yaparken de kurallar çerçevesinde resmi kurumlarımız ve yerel yönetimlerimizle uyum içerisinde çalışmaktır. Bu vesileyle, Gölcüklü motorsiklet sever arkadaşlarımızın da katılımıyla, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın kortej geçişine hazırız‘ diyebiliriz” dedi.

ilhan akbulut | Kocaeli Haber Dünyası

Haber: İlhan Akbulut

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.