enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
16:26 Crave House Kitchen & Bar: Yahya Kaptan’ın Yeni Lezzet Durağı
12:47 SYS Grup şirketlerinden UNIROBOTICS, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ürün ailesiyle global bir oyuncuya dönüştü  
00:14 Almanya’da Bakanlar Kurulu, 2025 bütçe taslağını kabul etti
00:12 İletişim Başkanlığı’ndan ‘Azerbaycan’ın Sırları’ kitabı
00:09 Usulsüz işlemlerle yurda sokulmak istenen 87 araç ele geçirildi
00:08 Almanya’da artan döner fiyatları enflasyonun sembolü oldu
00:08 TRT Haber, ABU Haber Grubu Başkanlığı’na seçildi
00:07 Türkiye’deki Fransız okulları krizi: Fransa’dan Ankara’ya heyet geliyor
00:06 AB ülkeleri, Macaristan’ın dönem başkanlığının boykot edilmesinden endişeli
00:06 Zamlar Tren Seferlerini Etkilemedi
00:06 FETÖ içinde ayak oyunları mı ideolojik değişim mi?
00:05 Göçmen kaçakçılarına Kalkan-26 operasyonu: 5 tutuklu
00:05 Gazeteci-Yazar Atilla YAYLA, “15 Temmuz darbe girişimi alışılmış standart bir askeri güç tarafından gerçekleştirilmedi”
00:04 AB mahkemesi, von der Leyen’in COVID-19 aşı anlaşmalarında şeffaf davranmadığına hükmetti
00:04 Yurt dışı çıkış harcına beklenen zam geldi: 500 TL
00:03 Türkiye’de haziranda 79 bin 313 konut satıldı
00:02 Suya dayalı bölgesel kalkınma projeleri (GAP, KOP, DAP, DOKAP)  hızlanmalı
00:01 Amerikan İstihbaratından Seçimlere Rus Müdahalesi Uyarısı
15:55 Suikast girişimi Trump’ı başkan yapar mı?
12:26 Van’dan gelen heyete iltifat yağdırdılar: DEM’den İstanbul’a CHP çıkarması
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Dağıstan’daki terör eylemi ve Rusya üzerine notlar

Dağıstan’daki terör eylemi ve Rusya üzerine notlar
26.06.2024
A+
A-

STAR Gazetesi’nin usta, deneyimli Azerbaycanlı Yazar Sevil NURİYEVA İSMAYILOV, kaleme aldığı “Dağıstan’daki terör eylemi ve Rusya üzerine notlar” başlıklı yazısında, “Dağıstan’daki kilise ve sinagoga terör eylemi“, “Abazya ile sınırda gerilim” ve tamamen “Kuzey Kafkasya hattında dini motifli eylemi” ise şimdiki dönemde tesadüf bir olay olarak okumadığını dile getiriyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency 

STAR Gazetesi Yazarı Sevil NURİYEVA İSMAYILOV yazısında, Gazeteci-Yazar Sevil Nuriyeva İsmayılov: Karabağ Meselesinde Ok Yaydan  Çıkmıştır! - Baran Dergisi - Baran-Haber-GörüşBatı ittifakının Ukrayna üzerinden mağlubiyeti kabul etmek istemediğine dikkat çekiyor ve Ukrayna’ya durmadan ve sonuna kadar desteğini de iyi okumalıyız diyor.

Rusya için durumun beka” olarak görüldüğü kadar “ABD merkezli Batı için” ise “güçlüler liginde kimler ve kimlerle anlaşacak” sorusu hayati olduğunu yazan NURİYEVA İSMAYILOV, şöyle devam ediyor:

Rusya için farklı bölgelerde cephe oluşturma gayreti” giderek fazla görünür olacak gibi duruyor. “Kuzey Kafkasya“, hele özellikle “Dağıstan“, çok milletli ve kültürlü bölgelerde çatışma ortamı oluşturmak yıkıcı sonuçlara neden olabilir.

Rusya’nın Batı ile mücadelesinde” ülke içindeki farklı etnik kimliklerin ve farklı dini geleneğe sahip halkların konsolidasyonu, Batı’daki çoğu gözlemciyi şaşırtmıştı. “Rusya’nın farklı bölgelerinde terör eylemleri ihtimalleri” üzerine ülke kolluk güçlerince defalarca beyanlar da söz konusu idi.”

Dağıstan Haberleri - Son Dakika Dağıstan Hakkında Güncel Haber ve BilgilerRusya’daki çoğu analist arasında olayın dışarıdan dizaynı” konusunda ortak fikir hakim olduğunu ifade eden Yazar Sevil NURİYEVA İSMAYILOV,  “İslam dini ile terör algısını yan yana getirmek” ve “Müslümanları hedef göstermek” konusu kime ve hangi dönemlerde gerekli olduğuna iyi bakmak gerekiyor” diyor.

Rusya içindeki giderek artan etkisi, Müslümanlara ve hayat tarzlarına” özellikle son dönemde ciddi rağbet söz konusudur. “Rusya’nın içinde etnik ve dini kimlikler üzerinden kaos oluşturmak“, “Ukrayna’da istediğini alamayan Batı ittifakı için elzem olabilir.” “Kafkasya her zaman bu tür kaos üretimi için açık zemin olarak” görülmektedir. “Batı’nın bu yönlü faaliyeti hep olmuştur.

STAR Gazetesi’nin usta, deneyimli Azerbaycanlı Yazar Sevil NURİYEVA İSMAYILOV, kaleme aldığı “Dağıstan’daki terör eylemi ve Rusya üzerine notlar” başlıklı yazısının bir bölümünde ise, “Tabii işin başka tarafı da vardır. “Dışarıdan uzanan eller zemin olmazsa sonuç alamaz.” O nedenle “Dağıstan içindeki dengeleri” de konuyu analiz ederken dikkate almak gerekiyor” diyor.

Toplumda Müslümanlar ve motivasyonlarına yönelik Rusya'da Eş Zamanlı Saldırılar: Ölü Sayısı 19'a Yükseldi - Fırtına Habersaldırgan tutum” oluşumu için böyle “terör olayları hep kullanışlı koz olmuştur.” diyen Sevil NURİYEVA İSMAYILOV, yazısını şu sözlerle noktalıyor:

Rusya tarihinde ilk değil.” “Rusya’yı nükleer savaşa zorlama döneminde bu ve benzeri olayların artacağına dair” kanaat hakim. “Rusya bu olaylar ile yıkılmaz“, doğru ama “toplumdaki dengeler ve ilişkiler zarar görür hiç kuşkusuz.

Lakin, bu durum ve benzeri olaylar “Rusya’yı geri adım atmaya zorlayamayacak.” “Rusya için bu süreç ölüm kalım sürecidir.” Dolayısıyla “zorlandıkça“, onu zora sokanlar için sorun olacağı açıktır.”

***

Yazar hakkında

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Sevil Nuriyeva okuyucuların merak konusu oldu. Peki, Sevil Nuriyeva kaç yaşında, nereli? Sevil Nuriyeva hayatı ve biyografisi! Sevil Nuriyeva İsmayilov kimdir?

Sevil Nuriyeva İsmayilov kimdir sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Televizyonda çarpıcı yorumları ve tespitleri ile programlar hazırlayan dikkatleri üzerine çeken Sevil Nuriyeva, hakkında araştırmalar yapılıyor. Sevil Nuriyeva kimdir? Sevil Nuriyeva kaç yaşında, nereli? Sevil Nuriyeva hayatı ve biyografisi!

SEVİL NURİYEVA KİMDİR

Azerbaycan Devlet Televizyonunda ilk bağımsız televizyon kanalını açmıştır. Açtığı televizyon kanalı ANS’ta çok çeşitli televizyon programları açmıştır. Bunlar; Ayna, Nazar Noktası, Divan, Farkında, Bu Biziz, Yankı, Zarif Çarşamba, Geçen Hafta ve Cumartesi gecesi Sevil Nuriyeva isimli programları hazırlamıştır.

Mesleğinin televizyon gazeteciliği olduğunu söyleyen Sevil Nuriyeva uzun yıllar televizyon gazeteciliği yapmıştır.

Aslen Azerbaycan’lı olan Sevil Nuriyeva Star Gazetesi yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Eşi iş adamı İtimat İsmailov, 2018 yılının Eylül ayında öldürülmüştür. Bu evliliğinden İlyas isminde bir oğlu vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.