enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu’ndan ‘Anadolu’dan Yemek Yarışması’

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu’ndan ‘Anadolu’dan Yemek Yarışması’
11.05.2022
607
A+
A-

İSTANBUL – TÜHA HABER / Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) önderliğinde, Avrasya Aşçılar Derneği’nin (AVADER) 28 – 29 Mayıs tarihlerinde 09:00 – 19:00 saatleri arasında “4. İstanbul Aşçılar Festivali ‘İstcook Fest 2022’ ve  ve AVADER’in 16.Yıl Kutlaması dolayısıyla İstanbul’da bir etkinlik gerçekleştirilecek. 

İstanbul Aşçılar Derneği Genel Sekreteri-Gazeteci Veysel Kavrayan’ın TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)‘ya yaptığı açıklamaya göre, Metropol İstanbul AVM Ataşehir’de iki gün olarak düzenlenecek olan etkinlikte, turizm ve gastronomi sektörünün paydaşları bir araya gelecek.

Festivale, AGAFED önderliğinde bağlı olan derneklerden, organizasyon sahibi Avrasya Aşçılar Derneği AVADER, İstanbul Aşçılar derneği İSAŞDER, Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği TUGASDER. Marmara Profesyonel Aşçılar Derneği MAPAD, Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Uluslararası Çikolata ve Pastacılar Derneği UÇPAD ve Katmerciler ve Künefeciler Derneği KATKUNDER Yönetim Kurulu ve üyeleri katkı ve katılım sağlayacak.

Etkinliğe İstanbul protokolünün yanı sıra, uluslararası, ulusal ve yerel şefler, aşçılar, tedarikçiler, yeme içme üreticileri, gastronomi öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, gurmeler, meslek yazarları, akademisyenler, eğitimciler, gastronomi uzmanları, sosyal medya alan uzmanları, blogerlar, gazeteciler, turizm uzmanları, sanatçılar ve vatandaşlar etkinlikte yer alacak.

Organizasyon süresince, katılımcı firmaların sunumları, interaktif gösteriler, stantlarda çeşitli ikram ve sunumlar, workshoplar ile şeflerin “Gastronomide Eğitim ve Öğretim” gibi konulardaki söyleşilerden oluşan paneller, etkinlikler yer alacak. Ayrıca katılan misafirlere sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Avrasya Aşçılar Derneği AVADER’in Yönetim Kurulu Başkanı; Mehmet Ali Hatipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Kadir Akpınar, Ömer Sarı, Onur Karamollaoğlu, Emrah Ulvi Yanar, İsmail Doğar, Sanem Öçal, Selin Şen, Betül Çengiz büyük özveriyle İstanbul’un en nadide sektör buluşmasına hazırlanıyor.

Etkinliğin Ana Sponsoru: Kırıktaş Ambalaj.

Mutfaklar Sponsoru: Öztiryakiler Mutfak.

Mekan Sponsoru: Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi.

Katılımcı Üniversiteler: 

Beykent Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi

Etkinlik Sosyal Sorumluluk Projesi: LÖSEV’e ayrılacak stant ile gelir elde etmeleri sağlanacak.

Etkinliğin Yemek Teması: “Elazığ Yöresel Yemekleri”

Bu seneki yemek teması Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği’nin katkıları ile, “Elazığ Yöresel Yemekleri ve Elazığ Kültürü” etkinlikleri de yerini alacak.

Resim önizlemesi

Etkinlikte Kadans Project Okay Aybey sahne alarak konser verecek. Başkaca sürpriz isimlerin katılması için görüşmeler devam ediyor.

Organizasyonda tüm misafirlere açık büfe yemek servisi ile birçok sokak lezzetinin yer aldığı ikramlar yapılacak.

Detaylı bilgi için;

Veysel Kavrayan

Medya ve Reklam Komitesi Başkanı,

İstanbul Aşçılar Derneği Genel Sekreteri-Gazeteci,

İletişim: 0 532 490 07 00 

[email protected]

[TÜHA Haber Ajansı, 11 Mayıs 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.