enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yerel seçime doğru: İzmir’in Selçuk ilçesi Gökçealan Mahallesi’nin genç muhtar adayı Kutay Demirbaş

Yerel seçime doğru: İzmir’in Selçuk ilçesi Gökçealan Mahallesi’nin genç muhtar adayı Kutay Demirbaş
27.03.2024
A+
A-

31 Mart Yerel Seçimlere sayılı günler kala tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’in Selçuk ilçesinde de Belediye Başkan Adayları, Belediye Meclis üyeleri ve mahalle muhtarı adayları oy alabilmeleri için  ürettikleri projeleri anlatarak vatandaşların gönlünü kazanmaya gayret ediyorlar.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Yerel seçimlere doğru hızla ilerlediğimiz şu günlerde sosyal medyada, televizyonlarda yazılı ve sözlü tüm basın platformlarında sürekli karşımıza belediye başkan adaylarımız ve siyasi partileri çıkıyor.

Oysa atlanılan önemli bir konu daha var muhtar seçimleri. Belki ilk bakışta belediye seçimleri yanında ufak bir seçim gibi görünse de major seçimlerden ve adaylardan çok daha çekişmeli bir seçim olduğunu dile getirmemizde fayda var. Özellikle köy yerlerimizde bulunan muhtarlarımız ve yeni seçim döneminde kendini gösteren yeni muhtar adaylarımız adeta büyük bir yarışın parçası olmuş durumdalar.

Bu seçim hem yerel belediyelerde hem de köy ve mahallelerde gerçekten heyecanlı bir şekilde ilerliyor. Özelliklede tersine göç ile birlikte köylerde gelişmeye başlayan genç nüfusun artık yaşadıkları bölgelerde söz sahibi olmak istediğini görüyoruz bu seçim döneminde.

Bunlardan bir tanesi de İzmir’in Selçuk ilçesinin, son dönemde isim yapan ve gelişen mahallelerinden olan Gökçealan mahallesinde gerçekleşiyor.

Gökçealan mahallesinde bir ilkin yaşadığı muhtar adaylığına 34 yaşındaki vizyon sahibi olan ve Üniversite tahsilli Kutay Demirbaş bu seçim döneminde gençlerin söz sahibi olması gerektiğine inanıyor.

Gökçealan mahallesinin genç adayı Kutay Demirbaş, sevilen, sayılan ve doğup büyüdüğü bu topraklar için gönüllü olarak çalışmak isteyen bir aday.

Kariyerinde iki üniversite ve yurt dışı çalışma deneyimi bulunan Kutay Demirbaş, gençliğinin enerjisi, kariyerinde edindiği tecrübeler ve topraklarını ve bu toprakların insanını çok iyi tanıyan genç bir muhtar adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle tersine göçün bu şekilde pozitif sonuçlarını görmek sadece bölge halkı için değil, bizler için aynı zamanda ülkenin geleceği açısından umut vaat etmekte.

Gençlerin topraklarına sahip çıkması, yenilik ve inovasyon ile üretimi ve yerel üreticiyi destekleyici projeler geliştirmesi sadece önümüzdeki 5 senenin değil ülkemizin önündeki uzun bir geleceğini de şekillendirecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.