enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazeteci Murat Yetkin’e çarpıcı açıklamalarda bulundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazeteci Murat Yetkin’e çarpıcı açıklamalarda bulundu
23.02.2024
A+
A-

Gazeteci Murat Yetkin’e açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı aldığını belirterek, hem olumsuz sonuçlanan ittifak sürecini hem de seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

“BİZE 2-3 BELEDİYE MECLİS Fatih Erbakan: Türk askerleri Gazze'de ... | Rudaw.netÜYELİĞİ TEKLİF ETTİLER”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazeteci Murat Yetkin’in “Görüşmeler neden kesildi?” sorusuna ise söyle cevap verdi:

Fatih Erbakan, Oysa biz 14 Mayıs öncesinde, Cumhur İttifakı çerçevesinde anlaşmamız çerçevesinde Cumhurbaşkanı adaylığımızdan vaz geçmiştik. Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 belediye meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP’ye teklif ettikleriyle aynı. 14 Mayıs’ta Türkiye genelindeki yüzde 3 oyu da, kendileriyle işbirliğinin ‘yüzü suyu hürmetine‘ aldığımızı söylediler bize. Bunu kabul edemezdik. Üstelik tabanımızda AK Parti’yle yerel seçimlerde işbirliği yapmamıza destek de yok, hatta 14 Mayıs nedeniyle tepki var. Biz de bu durumda İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarımızı ilan ettik”

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN TAHMİNİ BOMBA

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, seçim sonuçlarına ilişkin de çarpıcı tespitlerde bulunarak, “Bize destek vermediğimiz takdirde Murat Kurum’un kazanamayacağını söylüyorlar. Bakın, DEM Parti, hiçbir partiye seçim kazandırmak zorunda olmadıklarını söyleyince mesele olmuyor ama biz kendi adayımızla çıkınca mesele yapılıyor. Bizim değerlendirmemiz de İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönünde. Özellikle Fatih, Üsküdar, Eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. Eyüp deyince bazı arkadaşlar sadece Eyüp Sultan Camii etrafı zannediyor; oysa Göktürk’e kadar hep Eyüp. Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. Turgut (Altınok) Bey, fazla bir varlık gösteremedi” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.