enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ümit Özdağ savcılıkta ifade verdi

Ümit Özdağ savcılıkta ifade verdi
27.05.2021
415
A+
A-

TÜHA HABER / Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ üyesi olduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturmada ifade verdi.

İyi Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun ‘FETÖ’cü olduğu iddiasında bulunmuştu.

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Buğra Kavuncu hakkında re’sen soruşturma başlattı.

Ümit Özdağ da bu kapsamda bilgisine başvurmak üzere ifadeye çağrıldı. Bunun üzerine İstanbul Adalet Sarayı’na giden Özdağ, soruşturma savcılarına ifade verdi.

“Sayın savcıyla paylaştım”

Gazetecilere açıklama yapan Özdağ, “Daha önce kamuoyuyla paylaştığım ya da paylaşmadığım hususları sayın savcıyla paylaştım. Biz siyasette bulunduğumuz yerde bu mücadeleyi ilk günden beri nasıl sürdürdüysek öyle sürdürmek kararlılığı içindeyiz. İyi Parti Atatürk’e istiklal harbine samimi olarak bağlı vatansever Türk milliyetçisi insanlar tarafından kuruldu. Onların bu samimi duygularına ihanet edilmesine bizim isyanımızdır bugün yaşananlar. Paraşütle FETÖ iltisaklarının partisine getirilmesine mücadele etmek istemeyişimizin sonucudur bu yaşananlar” dedi.

***

Neden https://www.turkuazhaberajansi.com?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün https://www.turkuazhaberajansi.com’a Abone Ol.

https://www.turkuazhaberajansi.com; seninle güçlü, seninle özgür!

[TÜHA Haber Ajansı, 27  Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.