enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi Konya’nın Selçuklu ilçesinde

Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi Konya’nın Selçuklu ilçesinde
21.03.2024
A+
A-

* Konya’nın Selçuklu Belediyesi Eğitim alanında yatırımlarını sürdürüyor.

* Selçuk’a kazandırılacak olan Güzel Sanatlar Lisesi’nin yapımı devam ediyor.

* Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi’ni Selçuklu’ya kazandırdıklarını ifade etti.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Eğitim alanında yatırımlarını sürdüren Selçuklu Belediyesi tarafında inşaası devam eden Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi 10 bin 855 metrekare inşaat alanına sahip olup, tamamlandığında eğitim alacak öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte olacak.

SELÇUKLU BELEDİYESİ TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI VE MODERN GÜZEL SANATLAR LİSESİ'Nİ  KONYA'YA KAZANDIRIYOR | Güncel Haberler | Selçuklu Belediyesi

Bodrum, zemin ve bir kattan oluşan okulda 16 adet kültür dersliği, 2 adet labaratuvar,11 adet atölye, 7 adet müzik dersliği, 34 adet bireysel çalışma odası, kütüphane, kantin, çok amaçlı salon, sergi alanı, müze, 450 kişilik konferans salonu ve fuaye alanı yer alacak. Okulun 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “RAMAZAN BAYRAMI; BARIŞ,  HUZUR VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN” | Güncel Haberler | Selçuklu Belediyesi

Başkan Pekyatırmacı, “Güzel Sanatlar Lisemiz Türkiye’ye örnek olacak “

Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yeni yatırımlarla destek olmaya devam ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Bugüne kadar çok sayıda okul kazandırdığımız ilçemize şimdi de Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir eser daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce müjdesini verdiğim Güzel Sanatlar Lisemizin yapımına başladık. Sadece Konya’mızda değil Türkiye’de örnek gösterilecek okulumuz modern mimarisi ile de bölgesine değer katacak ve içerisinde çok sayıda atölye ve derslik yer alacak. Okulumuzda imalat çalışmalarına planlamalar doğrultusunda aralıksız devam ediyoruz. Eğitim hayatına kazandıracağımız okulumuzun Konya’mıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah buradan çok sayıda yetenekli gencimiz eğitim alacak ve ülkemizin önde gelen sanatçılarını buralardan yetiştireceğiz.” Dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.