enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri Ramazan Bayramı dolayısıyla yatırılmaya başladı

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri Ramazan Bayramı dolayısıyla yatırılmaya başladı
09.04.2024
A+
A-

TRT TÜRK yeni banner

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerini Ramazan Bayramı dolayısıyla öne çekerek dünden itibarıyla hesaplara yatırıldığını açıkladı.

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş duyurdu! Ramazandan önce yatırılacak - Ekonomi Haberleri - TV100Bakan Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için ‘Sosyal ve Ekonomik Destek’te bulunduklarını belirtti.

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Ramazan Bayramı dolayısıyla Nisan ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerini öne çektik. Bu kapsamda dün itibarıyla toplamda 897,6 milyon TL tutarında desteği hesaplara yatırdık.” dedi.

Çocukların aile ortamında büyümelerinin, toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna vurgu yapan Bakan Göktaş, “Çocuklarımızın milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.