enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
08:41 35.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali gün sayıyor
00:30 UAD’nin İsrail hakkındaki görüşü sürece nasıl yansıyacak?
00:23 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Barış Harekâtı olması nedeniyle bizim için önemli bir yıl dönümüdür”
00:11 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Dr. Fazıl Küçük Anıt Mezarı’nda düzenlenen törene katıldı
00:10 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti
00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Edirne Sarayı’yla ilgili restorasyon çalışmalarımız devam ediyor”
00:07 Fırat Üniversitesi 2024 yılında Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı kapsamında Türkiye’deki üç üniversiteden biri oldu
00:06 Yaşamın derinliklerindeki ışık: Kanseri yenen mucizevi kadınlar
00:06 64. Yılında 27 Mayıs ve Adnan Menderes
00:06 Elazığ’daki Hak Sahiplerine TOKİ aylık taksitlerinde artış oranı olarak TÜFE oranının referans alındı
00:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Yıldız Sarayı‘nın açılış töreninde konuştu
00:05 Elazığ Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı
00:05 Kıbrıs’taki Türk varlığına ve Ada’nın tarihsel gerçekliğine odaklanan anlamlı bir yapım
00:03 Ömer Çelik: Soykırım siyasetine karşı mücadeleyi sürdüreceğiz
00:03 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’dan Özgür Özel’e: Depremi Siyasi Malzeme Yapma!
00:01 Darbelerden karşı dersler!
00:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müttefikimiz İngiltere ile ilişkilerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz”
00:10 Akıllı şehirler, hava kirliliği ile mücadelede önemli bir rol oynayabilir
00:08 ABD bölgedeki kaos ortamının sürmesini istiyor
00:07 Bakan Şimşek: Swap hariç net rezervler 4,5 yılın zirvesinde
TÜMÜNÜ GÖSTER →

sanayiplatformu.com ve MAKFED güçlerini makine imalatçıları için birleştirdi

sanayiplatformu.com ve MAKFED güçlerini makine imalatçıları için birleştirdi
04.07.2024
A+
A-

* Türkiye’nin sınırları olmayan dijital OSB’si sanayiplatformu.com, makine imalatı sektörünü tek çatı altında buluşturan Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) ile önemli bir iş birliğine imza attı.

* MAKFED’in ‘Firma Arama Portalı’ projesi kapsamında dijital çözüm ortağı olan sanayiplatformu.com, kendi bilişim alt yapısı üzerinden federasyon bünyesinde bulunan derneklere üye tüm firmaların tek bir portal üzerinde yer almasını sağlıyor.

* Yaklaşık 3 bin üye firmayı tek bir dijital alanda buluşturan bu portal, makine imalatı sektörünün tüm paydaşları için verimli bir kaynak olmaya aday.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Makine imalatı sektörünün paydaşlarını dijitalde bir araya getiren yerli ve milli buluşma alanı sanayiplatformu.com, Türkiye Makine Federasyonu’nun (MAKFED) ‘Firma Arama Portalı’ projesinin dijital partneri oldu. sanayiplatformu.com’un bulut bilişim alt yapısının kullanıldığı portal sayesinde MAKFED çatısı altında bulunan 35 derneğin üyesi olan 3 bin firma, iş birliği içinde olduğu diğer firmalara rahatlıkla ulaşabilecek ve yeni ticari ortaklıklar kurabilecek.

Yumrukçal: “Sanayiplatformu.com ile KOBİ'lerin iç ve dış ticaretinin geliştirilmesini hedefliyoruz” | Makine Haber

[sanayiplatformu.com Kurucusu Lale Yumrukçal]

MAKFED’in bu proje için sanayiplatformu.com’u seçmesinin çok önemli olduğunu dile getiren sanayiplatformu.com Kurucusu Lale Yumrukçal; “Makine imalatı, imalatçı ile tedarikçiyi buluşturma misyonu ile hareket eden platformumuzun ana sektörü konumunda. Dolayısıyla şu an Türkiye makine imalatı sektöründe faaliyet gösteren firmaların pek çoğu sanayiplatformu.com üyesi. Platformumuzun sektördeki bu güçlü varlığı sayesinde MAKFED ile bir araya gelme fırsatımız oldu. Yapılan ikili görüşmeler sonucunda MAKFED, makfed.org çatısı altında hizmet verecek olan ‘Firma Arama Portalı’ projesini hayata geçirmek için platformumuzu seçti. Bu noktada sanayiplatformu.com olarak, hali hazırda mevcut alt yapımız ve dijital network alanındaki uzmanlığımız ile MAKFED için güvenilir bir çözüm ortağı olduk” dedi.

Güvenilir teknolojik alt yapısı ile Firma Arama Portalı’nın ihtiyaçlarına çözüm olacak

sanayiplatformu.com’un en önemli paydaşlarının makine imalatçıları olduğunun altını çizen Yumrukçal, MAKFED portalına dijital çözüm ortaklığı yapan platformun sektöre kazandırdığı ayrıcalıkları şu sözlerle anlattı: “Makine imalatçıları, üretimleri esnasında kullandıkları alüminyum, bakır, bronz gibi demir dışı metaller ya da demir çelik ürünleri, genel ya da teknik hırdavat ürünleri ya da pek çok fason işçilik hizmetini alabilecekleri firmaları sanayiplatformu.com üzerinden bulabiliyor. En önemlisi de bağlantı sağlayabiliyor, talep ve teklif yönetimi ile tedarikçi havuzlarını genişletebiliyorlar. Makine imalatçıları bizim sistemimizi; görünürlük ve bilinirlik artışının yanı sıra yeni makinelerini ve inovatif işlerini sergilemek amacıyla kullanabiliyor. Ayrıca diğer üç ana sektördeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın almacı statüsünde aktif olarak yer alabiliyorlar. Sistem üzerinden çıktıkları talep formu ile bir anda pek çok farklı tedarikçiden teklif alıp değerlendirme imkânı buluyor, böylece hızlı ve verimli bir satın alma süreci sağlıyorlar. Yakın dönemde sistemi yurt dışına açtığımızda ise firmalar, yurt dışındaki makine talepleriyle de buluşacak ve iş hacimlerini artırma fırsatı bulacaklar. Makine imalatı sektörüne yüksek katma değer sağlayan bir platform olarak şimdi de sektörün çatı örgütü MAKFED’in portal ihtiyacını uzmanlığımız ve güvenilir teknolojik alt yapımız kapsamında karşılamak bizim için gurur verici.”

“Hedefimiz, Türkiye makine imalatı sektörünü bu portalda bir araya getirmek”

MAKFED için oluşturulan ‘Firma Arama Portalı’nın öne çıkan özellikleri hakkında bilgi veren Lale Yumrukçal; “sanayiplatformu.com’un bulut bilişim alt yapısının kullanıldığı portalda, akıllı filtreleme özelliği ve çok gelişmiş bir arama motoru yer alıyor. Akıllı filtreleme ile NACE kodu, ürün kategorisi, dernek adı ve il kriterlerine göre filtreleme yapılabiliyor. Aynı zamanda arama motorundan ürün, dernek, firma ile arama yapmak da mümkün. Yani portal üzerinden Türkiye makine imalatçılarına ulaşmak isteyen herkes bu kriterler ile arama sağladığında odaklı şekilde ilgili firmalara ve bu firmaların iletişim bilgilerine ulaşabilecek. Buradaki temel hedefimiz, Türkiye makine imalatı sektörünü bu portalda bir araya getirmek” şeklinde konuştu.

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreterliğine Zühtü Bakır getirildi.

“3 bin firmayı buluşturan portal ile sektöre eşsiz bir kaynak sunacağız”

sanayiplatformu.com ile yapılan iş birliğinin sektör için öneminden bahseden MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır; “Türkiye Makine Federasyonu olarak amacımız, Türk makine imalatı sektörünün diğer yan sektörlerle beraber ilerlemesine ve kalkınmasına katkıda bulunarak küresel rekabette güçlenmesinde etkin rol oynamak. Aynı zamanda sektörel kuruluşları geniş ve demokratik bir katılımla iş birliğine dayalı bir yöntem anlayışı içinde bünyemizde toplayarak üye dernekler ve onlara üye meslek mensupları arasındaki dayanışmayı en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. MAKFED olarak, bu temel ilkeden yola çıkarak makine imalatı sektörünü kapsayıcı ve geliştirici nitelikte pek çok proje yürütüyoruz. ‘Firma Arama Portalı’ projesini de aynı hedefler doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Bu noktada MAKFED üyesi yaklaşık 35 derneğin üyesi olan 3 bin firmanın makfed.org sitesi üzerinden tek bir dijital alanda buluşması sektörümüz için çok büyük önem taşıyor. Çünkü portalımız hem makine imalatı sektörü hem yan sanayi hem de sektörün tedarikçileri ve alıcıları için verimli ve işlevsel bir kaynak. Aynı zamanda yurt dışından Türkiye makine imalatçılarına ulaşmak isteyen kurum, kuruluş ve firmalar için de tüm firmaların buluştuğu eşiz bir dijital platform. Federasyonumuz bünyesinde yer alan ve derneklere henüz üye olmamış olan makine imalatçısı firmaları da bu portala dahil etmeyi ve üye olarak aramızda görmeyi amaçlıyoruz” dedi.

***

Sanayiplatformu.com Hakkında:

Dijital satın alma ve iletişim ağı sanayiplatformu.com, zaman ve kaynak tasarrufu ile verimli satın alma yapmak isteyen alıcı firmalar ve ticaretlerini büyütmek isteyen tedarikçi firmalar için oluşturulmuş etkin bir alandır. İmalatçı firmalar ile tedarikçi firmaları buluşturmak üzere hayata geçen sanayiplatformu.com, KOBİ’lerin iş ve dış ticaret potansiyellerini artırmak ve desteklemek vizyonuyla hareket ediyor. Kullanıcı dostu pratik bir sistem olarak dikkat çeken sanayiplatformu.com, uzman ekibinin tüm süreçleri kontrol ve takip etmesi sayesinde kullanıcılara operasyonel destek sağlıyor. Beş yıl içinde, sektör uzmanlığı kapsamında endüstriyel satın alma sürecinin tüm taraflarına yurt içinde ve Avrupa’da bağlantılar sağlama, Avrupa’daki satın alma taleplerini yönetme, iş ortaklarına satın alma ve pazarlama danışmanlığı verme gibi kapsamlı hizmetlerle sanayinin dijital çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.