enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
08:41 35.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali gün sayıyor
00:30 UAD’nin İsrail hakkındaki görüşü sürece nasıl yansıyacak?
00:23 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Barış Harekâtı olması nedeniyle bizim için önemli bir yıl dönümüdür”
00:11 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Dr. Fazıl Küçük Anıt Mezarı’nda düzenlenen törene katıldı
00:10 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti
00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Edirne Sarayı’yla ilgili restorasyon çalışmalarımız devam ediyor”
00:07 Fırat Üniversitesi 2024 yılında Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı kapsamında Türkiye’deki üç üniversiteden biri oldu
00:06 Yaşamın derinliklerindeki ışık: Kanseri yenen mucizevi kadınlar
00:06 64. Yılında 27 Mayıs ve Adnan Menderes
00:06 Elazığ’daki Hak Sahiplerine TOKİ aylık taksitlerinde artış oranı olarak TÜFE oranının referans alındı
00:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Yıldız Sarayı‘nın açılış töreninde konuştu
00:05 Elazığ Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı
00:05 Kıbrıs’taki Türk varlığına ve Ada’nın tarihsel gerçekliğine odaklanan anlamlı bir yapım
00:03 Ömer Çelik: Soykırım siyasetine karşı mücadeleyi sürdüreceğiz
00:03 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’dan Özgür Özel’e: Depremi Siyasi Malzeme Yapma!
00:01 Darbelerden karşı dersler!
00:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müttefikimiz İngiltere ile ilişkilerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz”
00:10 Akıllı şehirler, hava kirliliği ile mücadelede önemli bir rol oynayabilir
00:08 ABD bölgedeki kaos ortamının sürmesini istiyor
00:07 Bakan Şimşek: Swap hariç net rezervler 4,5 yılın zirvesinde
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Nizip Ticaret Odası’da (NTO), IPARD hibe ve destekleri anlatıldı

Nizip Ticaret Odası’da (NTO), IPARD hibe ve destekleri anlatıldı
05.05.2024
A+
A-

Nizip Ticaret Odası (NTO), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Gaziantep İrtibat Ofisi işbirliği ile IPARD hibe ve destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Nizip Ticaret Odası (NTO), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Gaziantep İrtibat Ofisi işbirliği ile IPARD hibe ve destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Resim önizlemesi

Toplantının açılış konuşmasını yapan NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, “IPARD programının bu yıl Gaziantep’te ilk defa uygulanacağını belirterek “Nizip’in bu programdan en üst düzeyde faydalanması için bilgilendirme toplantısı düzenlemekteyiz” dedi.

Katılımlarından dolayı tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür eden NTO Meclis Başkanı Karabacak, toplantının düzenlenmesi için verdikleri desteklerinden dolayı TKDK Bölge Koordinatörü Harun Reşit Genç’e TKDK Gaziantep İl Sorumlusu Fırat Karaköy’e ve TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi Uzmanı Talip Kaya’ya ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

TKDK desteklerinden Gaziantep’in de faydalanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten TKDK Bölge Koordinatörü Harun Reşit Genç, geçen yıl haziran ayında TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi’nin kurulması için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

Türkiye’de yeni açılan 39 irtibat ofisi içerisinde ilk örgütlenen il olarak önde çıktıklarını ifade eden TKDK Bölge Koordinatörü Genç, “Ocak ayı itibariyle Gaziantep Ticaret Borsası’nın 2. Katında faaliyetlerimize başladık. Olabildiğince tanıtım faaliyetlerimize ağırlık verdik ve bununla birlikte mart ayı itibari ile ilk çağrı takvimi yayınlanması ardından bilgilendirme faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yapılacak olan proje başvurularının kabul görmesi için firmalara elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.” şekline konuştu.

TKDK bilgilendirme toplantısının Nizip’te gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını dile getiren NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlimiz ve ilçemiz de bulunan firmalarımız genellikle desteklerden faydalanarak üretim ve ihracat yapmaktadırlar. Açıklanan hibe ve destekler yatırım yapmaya karar vermiş ve yatırım yapacak olan firmalarımız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.  TKDK destekleri, Gaziantep’in ve Nizip’in kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Bugün bizlere bilgilendirme yapan TKDK uzmanlarımıza ve katılımcı firmalarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi Uzmanı Talip Kaya tarafından IPARD programı kapsamında desteklenecek sektörler, yararlanma koşulları, destek limitleri, başvuru şartları ve proje süreçleri hakkında katılımcılara bir sunum yapıldı.

Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Akın, Nizip İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sedat Ekinci, Gaziantep Üniversitesi Nizip Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yusuf Yıldız, NTO Meclis Başkan Yardımcısı Necdet Başeğmez, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, Nizip Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Polat, Nizip Organize Sanayi Bölge Müdürü Kazım Can, Nizip Belediye meclis üyeleri, NTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Nizip’e bağlı mahalle muhtarları ve çok sayıda firma temsilcisi de katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.