enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Nevşehir’den Mektup Var!

Nevşehir’den Mektup Var!
25.02.2024
A+
A-

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının organizasyonunda sendika üyeleri sıcak hava balonuyla Kapadokya semalarında dolaştı.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

TÜHA Haber’in ‘FİB Haber’ İnternet Sitesi’nden aktardığı haberine göre, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının organizasyonunda sıcak hava balonu turuna katılan sendika üyeleri peribacalarıyla kaplı Kapadokya vadilerinin üzerinde süzülerek manzarayı kuş bakışı izleme imkanı elde etti.

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şubesi eğitim ve sosyal İşler başkanlığınca düzenlenen etkinlik için sabah saatlerinde Göreme beldesindeki balon kalkış alanındaki hazırlıkların ardından peş peşe Kapadokya semalarına yükselen sıcak hava balonları, ‘Refah Kapısı Açılsın‘ yazılı pankartlar ile yaklaşık bir saat boyunca gökyüzünde süzüldü. Nevşehir EBS’liler gökyüzünden izledikleri Kapadokya’ya hayran kaldı.

Peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, yer altı yerleşim merkezleri, kayadan oyma manastırları ve ilginç coğrafi şekilleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatan balon turu Nevşehir EBS’lileri hayran bıraktı.

Nevşehir Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Şube Başkanı Harun Öcal yaptığı açıklamasında; “Eğitim Bir Sen Nevşehir şubesi olarak üyelerimiz ile birlikte balon turuna katılarak güzel bir tecrübe yaşadık. Üyelerimiz arasında birlik ve beraberliğin daimi ve sosyal proje çerçevesinde kapsamında düzenlemiş olduğumuz etkinliğimiz öncesinde, İsrail’in saldırıları altındaki Filistin halkına destek olmak amacıyla balonların sepetlerine, ‘Refah Kapısı Açılsın‘ yazılı pankartlarımız ile Kapadokya semalarında turumuzu gerçekleştirdik. Bu vesile ile tüm üyelerimizin ve Nevşehir halkının Berat kandillerini kutluyor, Filistin’de barış ve huzurun bir an evvel gelmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.” dedi.

Sıcak hava balonu turuna yoğun ilgiden büyük bir memnuniyet duyduklarını da dile getiren Başkan Öcal, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getiren Nevşehir EBS’liler de; “Emeği geçen sendika yönetimimize, şube başkanımız Harun Öcal’a ve katılım sağlayan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler. Biz birlikte büyük bir aileyiz” dediler.

Nevşehir’den 5 Proje Kayseri Bölgesine Katılmaya Hak Kazandı

Nevşehir'den 5 Proje Kayseri Bölgesine Katılmaya Hak Kazandı

TÜHA Haber’in ‘FİB Haber’ İnternet Sitesi’nden aktardığı haberine göre, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 2024 yılına ait Nevşehir’den 14 okuldan toplam 92 proje başvurusu yapıldı.

Nevşehir’den yapılan 92 başvurudan 5’i Kayseri Bölge Sergisine davet edildi.  Bölge sergisine davet edilen öğrenciler projelerini bölgesel düzeyde sergileme fırsatına sahip olacak.

İlgili yarışmanın proje sergisi 4-6 Mart 2024 tarihleri arasında, ödül töreni ise 7 Mart 2024 tarihinde 12 Bölgede eş zamanlı yapılacak.

Kapadokya Alan Başkanlığı’nca Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme kasabasında bulunan 4 Peribacasının restorasyon ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Kapadokya'da 4 peribacasının restorasyonu yapılıyor

TÜHA Haber’in ‘FİB Haber’ İnternet Sitesi’nden aktardığı haberine göre, Kapadokya Alan Başkanlığı’nca Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme kasabasında bulunan 4 Peribacasının restorasyon ve onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Göreme’de peribacalarının onarım ve restorasyonu sürüyor

Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz başkanlığındaki heyet, Göreme beldesinde Alan Başkanlığı’nca başlatılan peribacası bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarını inceledi.

Kapadokya Alan Başkanlığı heyeti Göreme beldesi sınırları içerisinde devam eden onarım ve restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek, ilgililerden son durum hakkında bilgi aldı

2023 Ekim ayında başlayan onarım ve restorasyon çalışmaların 340 günlük yaklaşık 11 ay sürecek bir çalışma takvimi içerisinde 2024 Eylül ayında tamamlanarak çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

“Fareler ve İnsanlar” adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

"Fareler ve İnsanlar" Tiyatro Oyunu NEVÜ’de Sahnelenecek

TÜHA Haber’in ‘FİB Haber’ İnternet Sitesi’nden aktardığı haberine göre, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Tiyatrosu bünyesinde John Steinbeck’in kaleme aldığı, Zeynep Avcı’nın çevirdiği ve Gökhan Kocaoğlu’nun yönettiği “Fareler ve İnsanlar” adlı tiyatro oyunu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de tiyatro severlerle buluşacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne bağlı tüm Bölge Müdürlüklerince NEVÜ’de her ay düzenli olarak temsil verilmesinin karara bağlanmasının ardından 2023-2024 eğitim- öğretim yılının yedinci tiyatro gösterimi 27 Şubat 2024 tarihlerinde saat: 20:00’de “Fareler ve İnsanlar” adlı tiyatro oyunu ile devam edecek.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenli olarak sahnelenecek tiyatro etkinliği biletleri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Biletini Al: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/fareler-ve-insanlar-dt  adresinden temin edilecek.

Kaynak* FİB Haber

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.