enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Navtex süresi doldu, Oruç Reis Antalya Körfezi’ne demirledi

Navtex süresi doldu, Oruç Reis Antalya Körfezi’ne demirledi
14.09.2020
318
A+
A-

TÜHA HABER / Doğu Akdeniz’de ilan edilen Navtex süresini dolduran Oruç Reis sismik araştırma gemisi önceki gün gece Antalya Körfezi açıklarına demirledi.

Doğu Akdeniz’de 1 Eylül’e kadar sürdürüleceği duyurululan Oruç Reis Araştırma Gemisi’nin faaliyetleri yeni bir Navtex ile 12 Eylül’e kadar uzatılmıştı.

Oruç Reis sismik araştırma gemisine, Ataman ve Cengiz Han isimli gemiler eşlik etti. Oruç Reis, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs açıklarında daha önce ilan edilen bölgedeki çalışmalarını tamamladı. Gemi önceki gün akşam saatlerinde Antalya Körfezi açıklarına demirledi.

Oruç Reis’in özellikleri

Oruç Reis sismik araştırma gemisi, kıta sahanlığı ve doğal kaynak aramaları başta olmak üzere her türlü jeolojik, jeofizik, hidrografik ve oşinografik araştırmaları gerçekleştirebiliyor.

Tam donanımlı ve çok amaçlı dünyadaki ender araştırma gemilerinden biri olan gemide, 2 ve 3 boyutlu sismik, gravite, manyetik olarak jeofizik araştırması yapılabiliyor. Gemi, 8 bin metre derinliğe kadar 3 boyutlu, 15 bin metre derinliğe kadar iki boyutlu sismik operasyonları gerçekleştirebiliyor.

[TÜHA Haber Ajansı, 14 Eylül 2020] 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.