enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Litvanya heyetinin TBMM temasları

Litvanya heyetinin TBMM temasları
03.12.2021
504
A+
A-

ANKARA-TÜHA HABER / Litvanya Meclisi Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Jigimantas Paviliyonis ve beraberindeki heyet Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temaslarda bulundu.

Heyet ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’ı ziyaret etti.

Litvanya heyetini TBMM’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıç, iki ülke arasında köklü ilişkilerin olduğunu ifade etti.

Geçen yıl Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze görüşmelerin gerçekleştirilemediğini belirten Kılıç, kısıtlamaların esnetilmesiyle yüz yüze görüşmelerin yeniden sıklaşacağını ifade etti.

Heyet daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ı da ziyaret etti.

Litvanya’yı önemli bir müttefik olarak niteleyen Aydın, iki ülke arsındaki savunma sanayii ilişkilerin geliştirilmeye açık olduğunun söyledi.

Litvanya’dan terörle mücadele konusunda Türkiye’ye destek olmasını talep eden Aydın, Terör örgütlerinin bütün dünya için ortak bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu ifade etti.

Türkiye’nin her zaman Litvanya’ya destek verdiğini ifade eden Litvanya Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Jigimantas Paviliyonis de Türkiye’ye Teşekkürlerini dile getirdi.

Meclisin 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde bombalanan bölümünü de ziyaret eden Litvanya Parlamento heyeti, bombalanan alana karanfil bıraktı. (TBMM)

[TÜHA Haber Ajansı, 03 Aralık 2021] 

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.