enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
16:26 Crave House Kitchen & Bar: Yahya Kaptan’ın Yeni Lezzet Durağı
12:47 SYS Grup şirketlerinden UNIROBOTICS, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ürün ailesiyle global bir oyuncuya dönüştü  
00:14 Almanya’da Bakanlar Kurulu, 2025 bütçe taslağını kabul etti
00:12 İletişim Başkanlığı’ndan ‘Azerbaycan’ın Sırları’ kitabı
00:09 Usulsüz işlemlerle yurda sokulmak istenen 87 araç ele geçirildi
00:08 Almanya’da artan döner fiyatları enflasyonun sembolü oldu
00:08 TRT Haber, ABU Haber Grubu Başkanlığı’na seçildi
00:07 Türkiye’deki Fransız okulları krizi: Fransa’dan Ankara’ya heyet geliyor
00:06 AB ülkeleri, Macaristan’ın dönem başkanlığının boykot edilmesinden endişeli
00:06 Zamlar Tren Seferlerini Etkilemedi
00:06 FETÖ içinde ayak oyunları mı ideolojik değişim mi?
00:05 Göçmen kaçakçılarına Kalkan-26 operasyonu: 5 tutuklu
00:05 Gazeteci-Yazar Atilla YAYLA, “15 Temmuz darbe girişimi alışılmış standart bir askeri güç tarafından gerçekleştirilmedi”
00:04 AB mahkemesi, von der Leyen’in COVID-19 aşı anlaşmalarında şeffaf davranmadığına hükmetti
00:04 Yurt dışı çıkış harcına beklenen zam geldi: 500 TL
00:03 Türkiye’de haziranda 79 bin 313 konut satıldı
00:02 Suya dayalı bölgesel kalkınma projeleri (GAP, KOP, DAP, DOKAP)  hızlanmalı
00:01 Amerikan İstihbaratından Seçimlere Rus Müdahalesi Uyarısı
15:55 Suikast girişimi Trump’ı başkan yapar mı?
12:26 Van’dan gelen heyete iltifat yağdırdılar: DEM’den İstanbul’a CHP çıkarması
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Kocaeli Üniversitesi’nde sağlık personelini taşıyan servis taşımacılığı yeniden başlıyor

Kocaeli Üniversitesi’nde sağlık personelini taşıyan servis taşımacılığı yeniden başlıyor
08.07.2024
A+
A-

* Hükümet tarafından alınan tasarruf tedbirleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi’nde sağlık personelini taşıyan servis taşımacılığı 1 Temmuz tarihi itibariyle kaldırılmıştı.

* Üniversite bünyesinde tepkilerin yükselmesi sonrasında AK Parti Kocaeli Milletvekili, eski KOÜ rektörü olan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşmeden sonra servis taşımacılığı yeniden başlıyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Cemalettin Öztürk (@Cemalettinoztr) / XÖzgür Kocaeli Gazetesi’nin yazı işleri müdürü Cemalettin Öztürk’ün özel haberi.

ÇALIŞANLAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Hükümet tarafından alınan tasarruf tedbirleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi’de sağlık personelini taşıyan servis taşımacılığı 1 Temmuz tarihi itibariyle kaldırılmıştı. Bu durum, KOÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarının tepkisine neden olmuştu. Üniversite bünyesinde tepkilerin yükselmesi sonrasında devreye giren AK Parti Kocaeli Milletvekili, eski KOÜ rektörü olan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i aradı.

KOÜ HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

KOÜ’deki servis araçlarının 1 Temmuz tarihi itibariyle kaldırılması kent kamuoyunda gündemin birinci sırasına yerleşmişti. Uzak bölgelerden hastaneye gelen personelin gecikmesi üniversite hastanesinde aksamalara neden olmuştu. Geçen hafta cuma günü KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ rektörü Prof. Dr. Zafer Cantürk ve Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Görkem Aksu ve hastane personelleriyle görüştü.

KOÜ'de servisler yeniden başlıyor

BAKAN MEHMET ŞİMŞEK’İ ARADI

Milletvekili Hülagü, bu görüşmede hastane bünyesinde genel bir mağduriyet olduğunu yerinde gördükten sonra hastanede Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i aradı. Hülagü, Şimşek’e servislerin kaldırılmasının büyük mağduriyete neden olduğunu Bakan Şimşek’e aktardı. Bu görüşmede milletvekili Hülagü’ye hak veren Şimşek, KOÜ’de servis sürecinin yeniden başlaması talimatı verdi. 1 Temmuz tarihinde sona eren ihale sürecinin 8 Temmuz Pazartesi günü yeniden başlamasını istedi.

KARARI GAZETEMİZE ANLATTI

Bakan Şimşek ile yaptığı görüşmeden sonra alınan kararı gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Cemalettin Öztürk ile paylaşan milletvekili Hülagü, “Tıp fakültesi hastanesine gittim. Burada rektör, başhekim ve sağlık çalışanlarıyla görüştüm. Sağlık çalışanları mağduriyetlerini aktardı. Üniversite yönetimi, servislerin kaldırılması genel bir huzursuzluğun yaratıldığından söz ettiler.

SERVİSLERİN KALDIRILMASI SIKINTI YARATTI

Ben uzun yıllar üniversite hastanesinde görev yaptım, 8 yıl da rektörlük yaptım.   Servislerin kaldırılmasının sorun yarattığı bir gerçek. Saat 8.30’da başlayan ameliyatlar var. Bir geç kalma durumunda sorunlar ortaya çıkar. Sadece personel değil hasta da mağdur olur. Üniversitede yaşanan sıkıntıyı bakanımıza anlattım. Sağ olsun Bakan da hak verdi. Servislerin yeniden başlaması için 8 Temmuz Pazartesi günü ihale süreci hemen başlatılacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.