ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli Gazeteciler Cemiyet’den (KOGACE) Ankara çıkarması!

Kocaeli Gazeteciler Cemiyet’den (KOGACE) Ankara çıkarması!
09.12.2023
A+
A-

Kocaeli Gazeteciler Cemiyet (KOGACE) Başkanı Cemal Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri, 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle düzenlenecek etkinliklere davet kapsamında TBMM’de Kocaeli Milletvekillerini ziyaret ederek bir araya geldi.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Cumhuriyet'in İlanının 100. Yıl DönümüKocaeli Gazeteciler Cemiyet (KOGACE) TBMM’deki Kocaeli Milletvekillerini ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.
Ziyaretler kapsamında, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri, Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Veysel Tipioğlu,  CHP Kocaeli Milletvekilleri, Nail Çiler ve Harun Özgür Yıldızlı, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla ile Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Demir ile temasta bulundu.
Görüşmelerde, yaklaşan 31 Mart yerel seçimler hakkında görüş alışverişinde bulunan heyet, Kocaeli ve ilçelerinde belediye başkanlığına aday olacak isimleri tartıştı.
CHP MİLLETVEKİLİ NAİL ÇİLER
CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, 31 Mart Seçimlerinde iyi bir aday çıkması halinde İzmit ile birlikte 5 ilçede CHP’nin kazanacağını söyleyerek, ‘’ Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletvekiliyim, meclis giriş ve çıkışlarında zorluk yaşamamak için yakama mecburen TBMM rozetini takıyorum, buradan çıktıktan sonra Türk Bayrağı rozetiyle değiştiriyorum” dedi.
Adı, Gebze Belediye Başkanlığı için de geçen Nail Çiler bu konuda kesin net olarak aday olmayacağı, bütün koltuklara talip olmanın kendisine yakışmayacağını belirtti.
Resim
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SADETTİN HÜLAGÜ
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise Kocaeli genelinde sağlık yatırımlarının önemli bir ölçüde artacağını, özellikle personel konusunda Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmelerde önemli adımlar attıklarını kaydetti. Hülagü, Darıca Farabi ve Eğitim Hastanesi’ndeki hekim açığını ocak ayı içerinde kapatacaklarını da sözlerine ekleyerek, ‘’ Bakanlıkla yaptığımız görüşmelerde Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Beyin Cerrahisi, Kardiyoloji, doğum gibi branşlar olmak üzere 25 hekim kadrosunu aldık Ocak ayaını15’ine kadar bu kadrolar görevlerin başlayacak’’ dedi.
Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kartepe’ deki 100 yataklı hastanenin yapımı için ihalenin yapılacağını, ihale tarihinden bir veya bir buçuk yıl sonrasında ise hizmete açılacağını ifade etti.
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ VEYSEL TİPİOĞLU
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu,  adayların kimler olacağı konusundaki soruya içtenlikle cevap vererek, ‘’İnanın be de sizler gibi bu konuda hiç bir şey bilmiyorum, sizler ne biliyorsanız ben de o kadarını biliyorum. Ancak benim gönlümde aday gösterilecek isimlerin vatanını, bayrağını ve insanını sevenlerden oluşmasını, paraya pula tamah etmeyen, bu milletin tek kuruşuna göz dikmeyen  isimlerden olmasını isterim’’ dedi.
CHP MİLLETVEKİLİ HARUN ÖZGÜR YILDIZLI
CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı’da Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetimiyle yaptığı görüşmelerde, kendisinin babadan kalma bir siyasetçi olduğunu ve çocukluğundan bu yana siyasetle iç içe olduğunu söyleyerek, Kocaeli’den gösterecekleri adayların bir çok ilçenin belediye başkanı olacağını belirtti.
AK PARTİ MİLTVEKİLİ RADİYE EZER KATIRCIOĞLU
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, meclisteki kadın milletvekili sayısına dikkat çekerek, kadınların temsil noktasında çoğunluğa ulaşmasının kaçınılmaz olduğuna yer verdi.
Katırcıoğlu, kadına verilen değerin 2002 yılında sonra gittikçe arttığına dikkat çekerek, bu konuda Avrupa’ya oranla yine de geride kaldıklarını ancak, önümüzdeki süreçte bu orana Türkiye’nin de ulaşacağına yer vererek, ‘’ Avrupa’da kadın milletvekili sayısı yüzde yirmilerdeyken Türkiye’de bu rakam yüzde on altı. İnşallah aradaki bu farkı ivedilikle ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde eşitleyeceğiz, benim tek arzum bu. Bu konuda sayılar arttıkça artık TBMM’de ‘kadın milletvekili’’ değil, ‘milletvekili’ olarak adlandırılacağız ‘’ dedi.
AK PARTİLİ SAMİ ÇAKIR 
AK Parti Kocaeli milletvekili Sami Çakır da yeni göreve seçilen Kocaeli Gazeteciler cemiyeti başkanı ve yönetimini tebrik ederek, yeni dönemde başarılar diledi. Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyetin ardımdan, ” yoğun bir süreç bizleri bekliyor. Önümüzdeki hafta plan bütçe çalışmalarımız başlıyor. Aday adaylıkları süreci de çok yoğun geçiyor. Gazeteci arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum ” dedi.
AK PARTİLİ MEHMET AKİF YILMAZ
AK Parti Kocaeli milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da göreve yeni seçilen Cemal Kaplan ve yeni yönetimini tebrik ederek Kocaeli basınının gücüne ve önemine değindi. 16 Ocak ‘ta programının müsayit olması halinde Basın Onur gününe katılmak istediğini ifade etti.
AK PARTİLİ CEMIL YAMAN 
AK Parti Kocaeli milletvekili Cemil YAMAN ise Kocaeli Gazeteciler cemiyeti başkanı Cemal Kaplan ve yeni yönetiminin kendisini ziyaretinden çok mutlu olduğunu ifade ederek, yeni dönemde başarılar diledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.