enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kasım Süleymani Irak’ta IŞİD Terörünü Ortadan Kaldırdı

Kasım Süleymani Irak’ta IŞİD Terörünü Ortadan Kaldırdı
29.09.2022
289
A+
A-

Irak Ahadullah Hareketi Genel Sekreteri Haşim el-Haydari, Şehit General Kasım Süleymani’nin Irak’taki IŞİD terörünü ortadan kaldırdığını söyledi.

Uluslararası Haber Ajansı (UHA)’nın İran kaynaklı ‘Tesnim Haber Ajansı’den aktardığı haberine göre, Irak Ahadullah Hareketi Genel Sekreteri Haşim el-Haydari,  “Musul kenti IŞİD’in eline geçtikten sonra IŞİD’li teröristler Samarra, Necef ve Kerbela’ya ilerlemeye başladı. O sırada General Kasım Süleyimani Iraklıların yardımına koştu. Kasım Süleymani’nin çabaları, Ayetullah Sistani’nin fetvası ve canlarını feda eden Iraklı gençlerin varlığı ve tabii ki İran İslam Cumhuriyeti’nin verdiği destek sayesinde  IŞİD terörü ortadan kalktı.” dedi.

Tesnim’e konuşan Haşim el-Haydari, halihazırda düşmanların İran ve Irak halkları arasında ihtilaf yaratmaya çalıştığını söyledi.

İran’ın bölgede istikrar ve barışın sağlanmasındaki yapıcı  rolüne değinen el-Haydari, “İran İslam Cumhuriyeti’nin özellikle Müslüman Ümmetin Dini Lideri İmam Hamanei’nin direniş cephesine, Suriye, Filistin ve Irak’a verdiği desteği  takdir etmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, 3 Ocak 2020’de eski ABD Başkanı Donald Trump’ın talimatıyla Bağdat Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısında şehit düşmüştü.

[TÜHA Haber Ajansı, 29 Eylül 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.