enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmir Narlıdere Metrosu 15 Nisan’a kadar ücretsiz

İzmir Narlıdere Metrosu 15 Nisan’a kadar ücretsiz
28.02.2024
A+
A-

* İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete aldığı Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu 15 Nisan tarihine kadar ücretsiz yolcu taşıyacak.

* Hattın son durağı Kaymakamlık İstasyonu ise önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

TÜHA Haberin haberine göre, Evka-3’ten başlayıp Altay’da sona eren mevcut hattın devamı niteliğindeki Narlıdere Metrosu, 15 Nisan’a kadar ücretsiz olacak.
Yeni hat üzerindeki herhangi bir istasyondan binen yolcular, İzmirim Kart basmadan metroyu kullanabilecek. Narlıdere Metrosu’nun ön işletim sürecinde 15 dakikalık sefer planı uygulanıyor. İlerleyen dönemde bu süre kısalacak. Çalışmaların tamamlanması için şimdilik son durak olan Narlıdere 100. Yıl Cumhuriyet Şehitlik İstasyonu’ndan son sefer 22.00’da yapılacak.
Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu açıldı mı, sefer saatleri nasıl İzmir Narlıdere metro durakları 2024
Kaymakamlık İstasyonu önümüzdeki günlerde açılıyor
Evka-3’ten başlayıp Fahrettin Altay’da sona eren mevcut hattın devamı olan hat üzerinde sırasıyla; Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Narlıdere, Şehitlik ve Kaymakamlık istasyonları yer alıyor. Son durak olan Kaymakamlık İstasyonu, önümüzdeki günlerde açılacak.287 milyon Euro’ya mal oldu
İzmir Hafif Raylı Sistemi 4. Aşama F. Altay-Narlıdere Kaymakamlık Arası Yapım İşi; 4 Haziran 2018’de, 252 milyon Euro sözleşme bedeli ile yüklenici firmaya teslim edildi.
Bu bedel, keşif artışları ile 287 milyon Euro’yu buldu. İzmir’in kuzeyindeki Bornova ilçesi ile güneyindeki Narlıdere ilçesi arasında toplam 27 kilometrelik kesintisiz raylı ulaşım hizmeti sağlanacak. İzmirliler, güvenli, konforlu, çevreci ve ekonomik raylı ulaşım olanağına kavuşacak; ayrıca vakitten kazanacak. Bir uçtan biniş yapan yolcu, diğer uca 45 dakikada ulaşacak. İki uç arasında karayolu uzunluğu ise yaklaşık 47 kilometreyi buluyor.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.