enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İşte Türk Kadınları!

İşte Türk Kadınları!
04.09.2023
12
A+
A-

Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Milli Kadın Voleybol Takımımız, Filenin Sultanları ülkemize Avrupa Şampiyonluğu armağan ederek bizleri sevince boğdu.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Heyecanın doruk yaptığı maçta, geriye düştüğümüz noktada yüreklerimiz hop oturup hop kalktı. 2-1 mağlup olduğumuz maçta oyunu bir an bile bırakmayan sultanlar Türk Kadınının isteyince nasıl bir destan yazabileceğini bir kez daha dünyaya gösterdi.  

Cumhuriyetin 100. Yılında kazanılan bu zafere Türk Kadınının ihtiyacı vardı. Özellikle ülkemizde kadının ikinci plana itilmeye çalışıldığı, kadına şiddet olaylarının arttığı, kadın özgürlüğüne müdahalelerin yapılmaya çalışıldığı, voleybol sporundan ziyade şort boylarının eleştirildiği, oyuncuların cinsel tercihlerinin sorgulandığı bir süreçte bu zafere çağdaş Türk Kadınlarının gerçekten çok ihtiyacı vardı. 

Teşekkürler Filenin Sultanları… 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları, İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinlettiniz. Sizinle gurur duyuyoruz. 100. Yılda siz inandınız, biz inandık ve başardık. Mutluluk göz yaşlarımızın yanaklarımıza süzüldüğü şu dakikalarda, duygularımızın tarifi çok zor. Kalkan kupanın anlamı öyle derin ki, orada bir destan var, orada onlarca alt metin var, orada gurur var, orada dünüyle bugünüyle yarına ışık olmaya çalışan Türk Kadını var. Orada çağdaş kadının birçok konuda verdiği tepki, söylediği son söz var. Orada Atatürk Kadınlarının duruşu var. Orada bir zafer var ve o zaferde tokat gibi cevaplar. Cumhuriyet Kadınları olarak mutluyuz ve gururluyuz. 

Bizim ülkemize altın çok yakışıyor. Şampiyon Türkiye, Şampiyon kadınlar… 

Nice zaferlere… 

Saygılarımla. 

Gül Kabacaoğlu'nun ilk Sİngle çalışması Spotify'dan sonra iTunes müzik marketlerde yerini aldı

Gül Kabacaoğlu 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.