enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İletişim Başkanı Altun’dan İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı’na ilişkin paylaşım

İletişim Başkanı Altun’dan İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı’na ilişkin paylaşım
26.02.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı’na ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

TÜHA / TÜRKUAZ  İnternational News Agency

İletişim Başkanı Altun, paylaşımda, “İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Önceki gün  gerçekleştirdiğimiz müzakereleri temelde şu iki ana başlık altında gerçekleştirdik:

1.İsrail’in artan dezenformasyonları
2.Hakikatin sözcüleri gazetecilere yönelik saldırı ve katliam girişimleri.

Toplantının İslam İşbirliği Teşkilatı tarihi içerisinde özel bir yeri bulunmaktadır.

Teşkilatımız, tarihinde ilk defa sektörel bazda olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.

İsrail zulmüne karşı ortak bir tavır sergileyebilmek, iletişim ve medya alanında hakikat namına ortak bir mücadele ortaya koyabilmek açısından bu toplantı hayati önemi haizdir.

Türkiye olarak küresel kriz ve çatışmaların çözümünde öncü rol alabilecek uluslararası bir sistemin inşasını ısrarla vurgulamaktayız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya Beşten Büyüktür” ve “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” mottoları uluslararası sistemdeki köklü revizyon ihtiyacının en veciz ifadeleridir.

Bu şiar doğrultusunda 1967 sınırları içerisinde başkenti Doğu Kudüs olan egemen, bağımsız ve coğrafi bütünlüğü olan bir Filistin Devleti’nin kurulması Türkiye olarak Filistin konusundaki duruşumuzun temelini oluşturmaktadır.

Bağımsız bir Filistin Devleti kurulmadığı müddetçe İsrail’in katliamlarını durdurmak ve bölgede kalıcı bir barışı tesis etmek mümkün değildir.

Olağanüstü koşullarda gerçekleştirdiğimiz bu tarihî toplantının Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi için tarihî ve hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu toplantının somut bir çıktısı olarak yayınlanan Sonuç Bildirisi’nin uluslararası topluma güçlü bir mesaj vereceğine inanıyorum.

Bu vesileyle ülkemizde, İstanbul’umuzda sizleri ağırlamanın bizler için büyük bir onur olduğunu ifade ediyor, tüm saygıdeğer delegelere ve emeği geçenlere katılımları ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.