enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
08:41 35.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali gün sayıyor
00:30 UAD’nin İsrail hakkındaki görüşü sürece nasıl yansıyacak?
00:23 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Barış Harekâtı olması nedeniyle bizim için önemli bir yıl dönümüdür”
00:11 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Dr. Fazıl Küçük Anıt Mezarı’nda düzenlenen törene katıldı
00:10 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti
00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Edirne Sarayı’yla ilgili restorasyon çalışmalarımız devam ediyor”
00:07 Fırat Üniversitesi 2024 yılında Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı kapsamında Türkiye’deki üç üniversiteden biri oldu
00:06 Yaşamın derinliklerindeki ışık: Kanseri yenen mucizevi kadınlar
00:06 64. Yılında 27 Mayıs ve Adnan Menderes
00:06 Elazığ’daki Hak Sahiplerine TOKİ aylık taksitlerinde artış oranı olarak TÜFE oranının referans alındı
00:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Yıldız Sarayı‘nın açılış töreninde konuştu
00:05 Elazığ Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı
00:05 Kıbrıs’taki Türk varlığına ve Ada’nın tarihsel gerçekliğine odaklanan anlamlı bir yapım
00:03 Ömer Çelik: Soykırım siyasetine karşı mücadeleyi sürdüreceğiz
00:03 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’dan Özgür Özel’e: Depremi Siyasi Malzeme Yapma!
00:01 Darbelerden karşı dersler!
00:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müttefikimiz İngiltere ile ilişkilerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz”
00:10 Akıllı şehirler, hava kirliliği ile mücadelede önemli bir rol oynayabilir
00:08 ABD bölgedeki kaos ortamının sürmesini istiyor
00:07 Bakan Şimşek: Swap hariç net rezervler 4,5 yılın zirvesinde
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Iğdır Valiliği’nce, 2024 Yılı Haziran Ayı Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi

Iğdır Valiliği’nce, 2024 Yılı Haziran Ayı Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi
05.07.2024
A+
A-

Iğdır Valisi Ercan Turan, 2024 Yılı Haziran Ayı Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı’nda, Iğdır’da huzur ve asayişin korunması için görev yapan güvenlik güçlerinin gerçekleştirdikleri faaliyet verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency 

Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi - Genel Haber - Yeşil Iğdır

Vali Ercan Turan, Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı’nda, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın 2024 yılı Haziran ayı içerisindeki asayiş uygulamalarına yönelik verdiği bilgiye göre, Asayiş Suçları ile Mücadele Kapsamında; (110) aranması olan şahıs yakalanarak adli birimlere veya cezaevlerine teslim edildi. Ayrıca Asayişe müessir suçlara karıştığı tespit edilen toplam (36) şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Vali Ercan, Göçmen Kaçakçılığı Suçları ile Mücadele Kapsamında ise; (42) düzensiz göçmen yakalanarak Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini ve (9) göçmen kaçakçısı yakalanmış, bu şahıslardan (2)’si tutuklandığını ve (7)’sinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

Terörle Mücadele Kapsamında da bilgilendirme yapan Vali Ercan Turan, (28) küçük, (1) orta çaplı olmak üzere toplam (29) operasyon icra edilerek BTÖ mensuplarına ait muhtemel sığınak, mağara ve barınma alanları kontrol edilmiş olup gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde BTÖ mensuplarınca eski tarihlerde kullanılan (1) mağara tespit edildiğini söyledi.

Vali Ercan, Mağara içerisinde EYP düzeneğinde kullanılabileceği değerlendirilen toplam (10) kg gübre ve  (amonyum nitrat), ele geçirilen  yaşam malzemelerinin ise imha edildiğini aktardı.

Ercan, Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda; (2179) paket gümrük kaçağı sigara, 8 kg tütün/nargile tütünü, 6 şişe kaçak içki, 9 adet kaçak cep telefonu, 17,5 kg kaçak gıda, 36 adet emtia ele geçirildiğini ve (18) şüpheliye adli işlem yapıldığını ifade etti.

Vali Ercan Turan, Narkotik Suçları ile Mücadele Kapsamında; (7507) gram esrar, 170 gram metamfetamin, (236) adet sentetik ecza maddesi, (345) kök kenevir, (2) adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildiğini belirtti.

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda da, adli makamlara intikal ettirilen (13) şüpheli şahıstan (12)’si tutuklanarak cezaevine teslim edildiğini aktaran Vali Ercan, Trafik Düzen ve Güvenliğinin Sağlanması Kapsamında ise; 31.391 araç ve sürücü kontrol edildiğini, 6.858.833 TL cezai işlem uygulandığını, 114 araç trafikten men edildiğini ve 35 yaralamalı trafik kazasına müdahale yapıldığını açıkladı.

Nargile – Sigara Denetimi,

Vali Ercan Turan, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan ortak denetimlerde (56) işyeri (kahvehane, kafe, çay bahçesi) denetime tabi tutulduğunu (1) işyerine nargile sunum belgesi bulunmamasından ve kapalı alanda sigara-nargile içilmesinden dolayı cezai işlem uygulandığını kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.