enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
16:26 Crave House Kitchen & Bar: Yahya Kaptan’ın Yeni Lezzet Durağı
12:47 SYS Grup şirketlerinden UNIROBOTICS, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ürün ailesiyle global bir oyuncuya dönüştü  
00:14 Almanya’da Bakanlar Kurulu, 2025 bütçe taslağını kabul etti
00:12 İletişim Başkanlığı’ndan ‘Azerbaycan’ın Sırları’ kitabı
00:09 Usulsüz işlemlerle yurda sokulmak istenen 87 araç ele geçirildi
00:08 Almanya’da artan döner fiyatları enflasyonun sembolü oldu
00:08 TRT Haber, ABU Haber Grubu Başkanlığı’na seçildi
00:07 Türkiye’deki Fransız okulları krizi: Fransa’dan Ankara’ya heyet geliyor
00:06 AB ülkeleri, Macaristan’ın dönem başkanlığının boykot edilmesinden endişeli
00:06 Zamlar Tren Seferlerini Etkilemedi
00:06 FETÖ içinde ayak oyunları mı ideolojik değişim mi?
00:05 Göçmen kaçakçılarına Kalkan-26 operasyonu: 5 tutuklu
00:05 Gazeteci-Yazar Atilla YAYLA, “15 Temmuz darbe girişimi alışılmış standart bir askeri güç tarafından gerçekleştirilmedi”
00:04 AB mahkemesi, von der Leyen’in COVID-19 aşı anlaşmalarında şeffaf davranmadığına hükmetti
00:04 Yurt dışı çıkış harcına beklenen zam geldi: 500 TL
00:03 Türkiye’de haziranda 79 bin 313 konut satıldı
00:02 Suya dayalı bölgesel kalkınma projeleri (GAP, KOP, DAP, DOKAP)  hızlanmalı
00:01 Amerikan İstihbaratından Seçimlere Rus Müdahalesi Uyarısı
15:55 Suikast girişimi Trump’ı başkan yapar mı?
12:26 Van’dan gelen heyete iltifat yağdırdılar: DEM’den İstanbul’a CHP çıkarması
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Iğdır Üniversitesinin İş Birliği Ağı Kazakistan’a Uzandı!

Iğdır Üniversitesinin İş Birliği Ağı Kazakistan’a Uzandı!
19.06.2024
A+
A-

* Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kazakistan’da ‘3. İpekyolu Türk Üniversiteleri Tanıtım ve Öğrenci Kayıt Fuarı’nda Türkiye’de lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere Türkiye’yi tanıttı.

* Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ayrıca Kazakistan’daki 4 önemli üniversite ile Iğdır Üniversitesi arasında kapsamlı iş birliği protokolleri imzaladı.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency 

İpekyolu Türk Üniversiteleri Tanıtım ve Öğrenci Kayıt Fuarı’nın 3’üncüsü bu yıl Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenleniyor. Fuarda Üniversite standı da yoğun ilgi gördü.

Fuara katılmak için Kazakistan’da bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da bir taraftan Üniversitenin eğitim-öğretim faaliyetleri üzerine bilgi verirken diğer taraftan da önemli iş birliği anlaşmalarına imza attı.

Fuarın ilk gününde Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu, Kazakistan Eğitim Ataşesi Ayhan Korkmaz ve International Information Technology University Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yevgeniya Daineko ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversiteler arası iş birliği kapsamında yapılabilecekler üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca TÜBİTAK ve TÜBA’nın sunduğu destekler de anlatılarak ileriye yönelik planlar yapıldı.

Eğitim fuarında standı gezen yaklaşık 200 öğrencinin de kaydı alındı.

 Kazakistan’daki Dört Üniversite ile Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolleri

Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ayrıca Fuarda Kazakistan’daki Caspian University, Eurasian Technological University, Almaty Management University ve Albahi Khan University ile Üniversitemiz arasında kapsamlı iş birliği protokollerine imza attı.

Fuardaki tanıtım çalışmalarına ilişkin bilgi veren Rektör Prof. Dr. Alma, “Uluslararasılaşma misyonuyla çalışmalarını aralıksız sürdürürken özellikle Türk Cumhuriyetleri’ndeki üniversiteler ile paydaşlıklar geliştirmeyi çok önemsiyoruz. Kardeş ülke Azerbaycan’da geniş bir iş birliği ağına sahibiz. Bugün de 3. İpekyolu Türk Üniversiteleri Fuarı kapsamında Üniversitemizi Kazakistan’da tanıtma fırsatı bulduk. Kardeş ülke Kazakistan’daki öğrencilerin, Üniversitemiz standına gösterdikleri ilgiden oldukça memnunuz.” dedi.

Fuarda Kazakistan’ın dört önemli eğitim kurumu ile de kapsamlı protokollere imza attıklarını belirten Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma “Hazar Üniversitesi, Caspian University, Eurasian Technological University, Almaty Management University ve Albahi Khan University ile Memorandum of Understanding (MoU) ve Erasmus K171 kapsamında protokoller yaptık. Böylece Üniversitemizin söz konusu üniversiteler ile arasında akademik ve idari personel değişimi, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin değişimi, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi, ders verme, sempozyum düzenleme ve akademik iş birliğinin artırılması gibi faaliyetler yürütebilmesinin önü açtık. Bundan sonraki süreçte Kazakistan’dan pek çok bilim insanını ve öğrenciyi Üniversitemizde ağırlayacak ve önemli bilimsel çalışmalara imza atacağız.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.