enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hizbullah, işgalci İsraillilerin mevzilerini darmadağın etti

Hizbullah, işgalci İsraillilerin mevzilerini darmadağın etti
25.03.2024
A+
A-

Gazze’yi desteklemek, Lübnan halkını ve egemenliğini korumak çerçevesinde Siyonist düşmana yönelik operasyonlarını sürdüren Lübnan direnişi, uyumlu silahlarla işgalci ordunun birçok hassas mevzisini hedef alarak düşmana doğrudan kayıplar verdirdi. 

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

TÜHA Haber’in Tahran kaynaklı Tesnim Haber Ajansı’na dayandırdığı haberine göre, İşgalciler Gazze ve Lübnan’ın Güneyine taciz saldırıları gerçekleştirmeye devam ederken, Lübnan İslami direnişi de sınır bölgelerindeki Siyonist düşman mevzilerine yönelik ezici operasyonlarını sürdürüyor ve işgal altındaki Filistin’in kuzeyindeki Siyonist yerleşimlerin derinliklerine saldırıları yapıyor.

Bu bağlamda Hizbullah’ın bu operasyonları 23 Mart 2024 Cumartesi gününden bu yana devam ediyor ve Lübnanlı direniş savaşçıları düşman mevzilerine arka arkaya çok sayıda saldırı düzenlemiş durumda.

Bu bağlamda Cumartesi günü öğlen 12.00’de işgalci ordunun “Ramim” kışlası Hizbullah’ın topçu mermileri ile hedef alındı.

Bunun ardından saat 12.20’de Lübnanlı direniş savaşçıları, 2 taarruz drone’u ile Kfar Blum’un  Siyonist ordunun Demir Kubbe sisteminin platformuna saldırı düzenledi.

Cumartesi günü saat 13.10’da işgal altındaki Şeba sahalarındaki Siyonist düşmanın casusluk teçhizatı uyumlu silahlarla hedef alındı.

Saat 13.15’te Siyonist ordusunun “Bayaz Belida” askeri mevzisi uyumlu silahlarla hedef alınarak bu orduya doğrudan zarar verildi.

Saat 16.50’de Lübnanlı direniş savaşçıları işgal altındaki Kafr Şubai tepelerindeki “Ruveysat Al Alem” mevzisini topçu mermileri ile hedef alarak düşmana doğrudan zarar verdi.

Cumartesi günü saat 17.56’da işgalci ordunun “Melkiye” mevzisi Hizbullah’ın topçu mermileriyle saldırılara hedef oldu.

Yine bu Pazar sabahı Hizbullah bir açıklama yayınlayarak savaşçılarının, Gazze’nin kararlı halkını ve onun cesur ve onurlu direnişini desteklediğini ve işgalcilerin Baalbek şehrine yönelik saldırılarına tepki olarak düşmanın sınır noktalarındaki üslerini ağır bir şekilde bombaladıklarını duyurdu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.