enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hind Receb’ten Hamza Khatib’e: Cezasız kalan barbar cinayetler

Hind Receb’ten Hamza Khatib’e: Cezasız kalan barbar cinayetler
21.02.2024
A+
A-

Dünyanın her yerinde en korkunç eylemlerden bazıları, faillerin kim olduğunu herkesin bilmesine rağmen cezasız kalıyor. Böyle devam ederse Karanlık Çağlara geri döneriz.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Alia MANSUR, Al Majalla

Çok korkuyorum” dedi. “Lütfen gel. Gel beni al. Lütfen gelir Al Majalla | The Leading Arab Magazinemisin?

Bunlar, Hind Rajab adlı altı yaşındaki Filistinli bir kızın, Filistin Kızılayı ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında söylediği sözlerdi.

Gazze’deki şiddetten kaçarken kullandığı arabanın İsrail tankı tarafından havaya uçurulmasından kısa bir süre sonra konuşuyordu. Aile üyelerinden altısı anında öldürüldü.

15 yaşındaki kuzen ve Hind hayatta kaldı. Kuzen, İsraillilerin araca ateş etmeye devam ettiğini ve korktuklarını söyleyerek yardım çağrısında bulundu. Daha sonra vurularak öldürüldü.

6-Year-Old Hind Rajab Found Killed by Israeli Forces 2 Weeks After  Desperate Plea to Aid Workers | Democracy Now!

Hind çağrıya devam etti, ancak Filistin Kızılayı’ndan iki sağlık görevlisi onu almaya geldiğinde İsrailliler arabayı tekrar bombalayarak Hind’i ve iki gönüllüyü öldürdü.

Daha sonra tüm telefon görüşmesinin kaydını yayınlayan Kızılay, İsraillilerin kendilerine söylendiği için gönderiyi bildiklerini söyledi.

Bu üzücü ayrıntılar ortaya çıkana kadar Hind’ın ölümü gizemini koruyordu.

Ailesinin cansız bedenleri arasında sıkışıp kalan bu genç kızın son üç saatteki yürek parçalayıcı ses kayıtları dünya kamuoyunu derinden etkiledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.