enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Han Yunus’ta bubi tuzaklı bir binanın bombalanması sonucu 3 İsrail askeri öldü, 14 asker de yaralandı

Han Yunus’ta bubi tuzaklı bir binanın bombalanması sonucu 3 İsrail askeri öldü, 14 asker de yaralandı
04.03.2024
A+
A-

* Gazze Şeridi’nde yaşanan çatışmalarda üç İsrail askerinin öldüğünü, altısı kritik olmak üzere 14 askerin de yaralandığını bildirdi.

* İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik kara harekatının başlamasından bu yana ölen askerlerin sayısı 245’e yükseldi.

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency

Times of Israel’in Arap Dünyası Haber Ajansı’ndan (AWP) aktardığı habere göre Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta bubi tuzaklı bir binanın bombalanması sonucu ölüm ve yaralanmalar meydana geldi.

Times of Israel, İsrail ordusunun ön soruşturmasında, Hamas güçlerinin içeriden ve dışarıdan bubi tuzağıyla korunan bir binaya baskın düzenlediğini, bunun da binanın yıkılması ve askerlerin ölümüne ve yaralanmasına yol açtığını aktardı.

Savaş, 7 Ekim’de Hamas güçlerinin Gazze ile İsrail’in güneyi arasındaki sınıra düzenlediği saldırıyla başladı. Söz konusu saldırı, çoğu sivil en az bin 160 kişinin ölümüyle sonuçlandı.

Buna karşılık İsrail, Hamas’ı ‘ortadan kaldırmakla’ tehdit etti ve Gazze’ye hava harekâtı başlattı. Ardından 27 Ekim’de karadan askeri operasyonlar düzenledi. Gazze Şeridi’ndeki Sağlık Bakanlığı’na göre söz konusu saldırılar şu ana kadar çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 30 bin 320 kişinin ölümüyle sonuçlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.