enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Geleceğin yöneticileri bu uygulamayla öne geçecek…

Geleceğin yöneticileri bu uygulamayla öne geçecek…
17.02.2021
607
A+
A-

TÜHA HABER / Beykoz Üniversitesi, işletme öğrencilerini iş dünyasına simülasyonlu işletme oyunuyla hazırlayacak.

(TÜHA) TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, tüm bölümlerinde uygulamalı eğitime önem veren Beykoz Üniversitesi, Game Solution Ag. ile yaptığı iş birliği sonucunda, İngilizce ve Türkçe eğitim verilen İşletme bölümlerinin müfredatlarına “İşletme Simülasyonu” ve “Business Simulation” derslerini ekledi. İşletme bölümü öğrencileri, şirket kurmaktan pazar araştırması yapmaya, müşteri yönetiminden fiyatlandırmaya kadar birçok konuyu simülasyon oyunuyla uygulamalı öğrenme olanağı bulacak.

Beykoz Üniversitesi, geleceğin iş insanlarını bilgisayar tabanlı işletme simülasyonu oyunuyla yetiştirecek. Beykoz Üniversitesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi ve Game Solution Ag. arasında yapılan iş birliği kapsamında; İngilizce ve Türkçe eğitim verilen İşletme bölümlerinin müfredatlarına 6. Yarıyılda “İşletme Simülasyonu” ve “Business Simulation” dersleri eklendi. 

Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü öğrencileri simülasyonlu eğitimler sayesinde, işletme yönetimine yönelik yetkinliklerini geliştirebilecekler. Bu ders kapsamında üçüncü sınıf öğrencileri, öncelikle simülasyon oyunu üzerinde gruplar halinde işletmeler kuracak.

Şirketleri için hazırladıkları pazar araştırma raporlarından hareketle, ne kadar ürün üretmeleri, hangi müşteriler ile çalışmaları gerektiğinden ürünlerin fiyatlandırılmasına kadar birçok kararı kendileri alıp; yönetim, üretim, pazarlama, lojistik fonksiyonlarına ilişkin süreçleri uygulamalı olarak öğrenme şansına sahip olacak.

“Öğrenciler uygulayarak öğrenecekler”

Beykoz Üniversitesi’nin Game Solution Ag. ile yolu, üniversitenin akademik ve idari personeline yönelik düzenlenen simülasyon eğitimleriyle kesişti. Bu eğitim sonucunda elde edilen çıktılar; simülasyon destekli eğitimin işletme öğrencilerine de büyük katkı sağlayacağı fikrine yol açtı. Öğrencilerinin mezuniyet sonrasında iş hayatına hazırlanmasına önem veren Beykoz Üniversitesi, öğrencilerinin iş dünyasındaki süreçlere daha hakim olmalarını sağlamak için Game Solution Ag. ile iş birliğini geliştirmeye karar verdi.

Eğlenceli öğrenmenin yolunu gösteriyor

20 yıldır işletmelere eğitimler ve workshoplar sunarak, eğlenceli öğrenmenin olumlu etkilerini kurumlara aktaran Game Solution Ag., Türkiye’de ilk defa yükseköğretim alanında Beykoz Üniversitesi ile çalışacak. Game Solution Ag.’nin Ökonomikus® adlı işletme simülasyonu oyunu ile öğrenciler; nakit yaratma, varlık getirisi, büyüme ve değer gibi işletmeye ilişkin kavramları anlama ve uygulama imkanına sahip olacaklar.

İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Durman’ın yaptığı Beykoz Üniversitesi’nde; ‘İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulduğu bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü yer almaktadır.

HABER : Sinem UYANIK  & İstanbul       

[TÜHA Haber Ajansı, 17 Şubat 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.