enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
16:26 Crave House Kitchen & Bar: Yahya Kaptan’ın Yeni Lezzet Durağı
12:47 SYS Grup şirketlerinden UNIROBOTICS, Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) ürün ailesiyle global bir oyuncuya dönüştü  
00:14 Almanya’da Bakanlar Kurulu, 2025 bütçe taslağını kabul etti
00:12 İletişim Başkanlığı’ndan ‘Azerbaycan’ın Sırları’ kitabı
00:09 Usulsüz işlemlerle yurda sokulmak istenen 87 araç ele geçirildi
00:08 Almanya’da artan döner fiyatları enflasyonun sembolü oldu
00:08 TRT Haber, ABU Haber Grubu Başkanlığı’na seçildi
00:07 Türkiye’deki Fransız okulları krizi: Fransa’dan Ankara’ya heyet geliyor
00:06 AB ülkeleri, Macaristan’ın dönem başkanlığının boykot edilmesinden endişeli
00:06 Zamlar Tren Seferlerini Etkilemedi
00:06 FETÖ içinde ayak oyunları mı ideolojik değişim mi?
00:05 Göçmen kaçakçılarına Kalkan-26 operasyonu: 5 tutuklu
00:05 Gazeteci-Yazar Atilla YAYLA, “15 Temmuz darbe girişimi alışılmış standart bir askeri güç tarafından gerçekleştirilmedi”
00:04 AB mahkemesi, von der Leyen’in COVID-19 aşı anlaşmalarında şeffaf davranmadığına hükmetti
00:04 Yurt dışı çıkış harcına beklenen zam geldi: 500 TL
00:03 Türkiye’de haziranda 79 bin 313 konut satıldı
00:02 Suya dayalı bölgesel kalkınma projeleri (GAP, KOP, DAP, DOKAP)  hızlanmalı
00:01 Amerikan İstihbaratından Seçimlere Rus Müdahalesi Uyarısı
15:55 Suikast girişimi Trump’ı başkan yapar mı?
12:26 Van’dan gelen heyete iltifat yağdırdılar: DEM’den İstanbul’a CHP çıkarması
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “Tüm dünya sınıfta kaldı”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “Tüm dünya sınıfta kaldı”
05.06.2024
A+
A-

* Kastamonu Üniversitesi’nde 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Emin Baydil Spor Sahasında gerçekleşti.

* Törende binlerce öğrenci, Kastamonu Üniversitesi’nden mezun olmanın gururunu yaşadı.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene; Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci ve Halil Uluay, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Keskin, İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Taşçı, Kastamonu Belediye Başkan V. Hasan Fehmi Taş, kamu kurumları ve kuruluşlarının amirleri, protokol üyeleri, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Kasım Yenigün, Genel Sekreter V. Şevket Bahçacıoğlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilerimizin yürüyüş kortejinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Üniversitenin birincisi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi mezunu Rüveyda Karaca törenin açılış konuşmasını yaptı.

Karaca, konuşmasında, “Güzel gelecek günlerimizi inşa etme hedefine ulaşmada Kastamonu Üniversitesi’nden aldığımız eğitim, misyon ve kararlılığımız yol gösterecektir. Elbette ki bu süreçte önümüze birçok engel çıkacaktır; fakat asla yılmayacağız. Başarılı olmak için dik duracak, engelleri bir bir aşacağız. Yaşanabilir dünya hayalini kurduğumuzdan kötü olanı değiştirmek için çalışacağımıza, bu sıralarda birbirimizde deneyimlediğimiz gibi ‘biz’in bir parçası olduğumuzu göstereceğimize yürekten inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmasının ardından Karaca, ismini mezuniyet yaş kütüğüne çaktı.

“Genç bir üniversite olmasına rağmen Kastamonu Üniversitesi önemli başarılara imza atmaya devam ediyor”

Mezun öğrenci Karaca’nın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Üniversitenin henüz genç bir üniversite olmasına rağmen önemli başarılara imza atan ve bu başarılara her geçen gün yenilerini ekleyen bir yükseköğretim kurumu olmayı başardığını söyledi.

Akademisyenlerin öğrencileri büyük bir gayret ve özenle yetiştirerek bugünlere getirdiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, akademisyenlerin onlara sadece bilgi vermekle kalmadığını aynı zamanda bir fert olarak sorumluluklarını, paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı sorumlu olduğunu öğrettiğini ve öğrenciler için hayatları boyunca rehber alacakları bir rol model olduğunu söyleyerek özverili ve nitelikli katkılarından dolayı akademisyenlere teşekkür etti.

Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, hayata gözlerini açtıktan sonra her türlü zorluğa göğüs geren ailelerin evlatlarının elde ettiği başarıda en büyük paya sahip olduğunu hatırlatarak, kıymetli çocuklar yetiştirdikleri için ailelere teşekkür etti.

Uzun eğitim serüveninde elde edilen birikimi hayata geçirilecek yeni bir döneme ilk adımı attıklarını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, eğitimin bir hayat boyu devam ettiğini hatırlatarak sınavların devam ettiği hayatın sınırsız ihtimallerle dolu olduğunu ve geleceği belirleyen tek şeyin diplomalar olmadığını vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “Katkılarınız, tecrübeleriniz, çabanız, üretkenliğiniz yani farklılığınız geleceğinizi belirleyecektir. Bunun için öncelikle kim olduğunuzu keşfetmeniz, kendinizi olduğu gibi kabul etmeniz ve kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşımaktadır. İş hayatınızda ve akademik çalışmalarınızda ülkenize, milletinize, ideallerinize olan sadakatinizi asla kaybetmemelisiniz. Değerlerinden ve köklerinden kopma pahasına elde edilen kariyer ve başarının anlamsız ve ruhsuz olduğunu unutmayın. Sizlerin ne pahasına olursa olsun kazanmanın değil, hakkıyla, alın teriyle, ahlaki ilkelere ve kadim medeniyetimizin değerlerine riayet ederek kazanmanın çabası içinde olacağınıza inancımız sonsuzdur.” diyerek devam etti.

‘Dünya sınıfta kaldı!’

“Gazze bu yıl mezun vermedi çünkü bütün insanlık sınıfta kaldı”

Gazze’de yaşanan insanlık dramına da dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Gazze’de kendi topraklarında yaşamaktan başka hiçbir suçu olmayan bu masum insanların gözü dönmüş ve insanlıktan nasibini almamış bir güruh tarafından her gün daha beter bir hunharlıkla öldürüldüğünü, katledildiğini ve soykırıma uğradığını söyledi.

Kıt imkanlarla eğitim veren üniversitelerin ve öğrencilerin yok edildiğini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, şunları söyledi:

“Duvarlarında bilginin yankılandığı Gazze Üniversitesi şimdi onu tutan duvarların enkazı altında ve aynı enkazın altında hocası ile talebesi, geçmiş ve gelecek, baba ile evlat birlikte yatıyor. Bir milletin hakkı, hukuku, namusu ve geleceği yok ediliyor. Kendi ata yurdu topraklarda yaşamaktan başka hiçbir suçu olmayan bu masum kardeşlerimiz gözü dönmüş ve insanlıktan nasibini almamış bir güruh tarafından her gün ve her gün daha beter bir hunharlıkla öldürülüyor, katlediliyor, soykırıma uğruyor. Tüm bunlar olurken modern dünyanın sessizliğe gömüldüğünü, bırakın yaşananlara engel olmayı, katillere destek verdiğine şahit olduk. Kısacası insanlık bitti. Tüm dünya sınıfta kaldı.”

Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, konuşmasının sonunda öğrencilerin mezuniyetini tebrik ederek, okul sonrasındaki hayatlarında sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür temennilerinde bulundu.

Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Takdim Edildi

Açılış konuşmalarından sonra sahneye çıkan Kastamonu Üniversitesi Raksan Halk Dansları Topluluğu, halkoyunları gösterilerini sergiledi. Gösterilerden sonra Üniversiteyi derece ile bitiren mezunlara ödülleri takdim edildi.

Programın devamında Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Üniversitemizin fakülte birincilerine; Vali Meftun Dallı fakülte ikincilerine, Milletvekili Halil Uluay fakülte üçüncülerine; Milletvekili Fatma Serap Ekmekci Meslek Yüksekokulu birincilerine; Kastamonu Belediye Başkan Vekili Hasan Fehmi Taş, ikincilerine; Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Keskin, üçüncülerine ve İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Taşçı, ödüllerini takdim etti.

Ödül ve başarı belgelerinin takdim edildiği törenin ilk bölümü, protokol üyeleri ve öğrencilerin bir araya gelerek toplu fotoğraf çekimi ve keplerini havaya atmasıyla coşkuyla sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.