enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanması Kosova’da büyük bir sevinçle karşılandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanması Kosova’da büyük bir sevinçle karşılandı!
01.06.2023
26
A+
A-

Kosova’nın, saygın, bağımsız, güvenilir yayın kuruluşu olan KosovaPort İnternet Haber Portalı sahibi ve köşe yazarı Ercan KASAP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye anavatanda cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının Kosova’da büyük bir sevinçle karşılandığını açıkladı.

TÜRKİYE ERDOĞAN DEDİ… KosovaPort İnternet Haber Portalı sahibi ve köşe yazarı Ercan KASAP, köşesinde yapmış olduğu değerlendirmede Anavatan Türkiye’de 28 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda oyunu Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanan seçmenin, güçlü ve istikrarlı Türkiye’den yana tercihini kullandığını dile getirdi.

“İstikrar içinde adalet ve kalkınma için yola devam diyen seçmen aslında ülkesinin geleceğini oyladı” diyen yazar KASAP yazısında, seçmenin, şartlar ne olursa olsun, Türkiye’nin bölgede bir istikrar adası olmaya devam etmesi gerektiği yönelimini benimsediğini ifade etti.

Ercan KASAP, “Bir denge unsuru olarak Türkiye’nin Balkanlarda oynadığı kucaklayıcı rolünün daha da güçlenmesi politikalarına onay veren seçmen, Türkiye’nin Yüzyılı konseptine uygun şekilde, barış, istikrar, kalkınma, uluslararası ilişkilerde eşitlik bazında güçlü temsilin örnek ülke konumunu sürdürmesinde hemfikir olduğunu gösterdi” dedi.

Ülkelerle ortak çıkarlara dayalı, güçlü, kapsamlı ve stratejik ilişkilerin kurulmasından yana oyunu kullanan Türk seçmeninin, Türkiye’nin uluslararası arenada seçkin konumunu koruyarak geliştirmesine evet dediğini hatırlatan KosovaPort İnternet Haber Portalı sahibi ve köşe yazarı Ercan KASAP, şunları aktardı:

“Türkiye’de ekonomik sıkıntıları köklü reform ve tedbirlerle bertaraf ederek,  depremzedelerin de içinde bulunduğu durumun kısa bir süre içinde kalıcı evler inşa ederek, ülkenin tekrar ihya edileceğine inanan seçmen, ülkenin,  Erdoğan’ın önderliğinde güçlü adımlarla önemli yol katedeceğine inandı.

Seçim 2018: 24 Haziran gecesi saat saat neler yaşandı? - BBC News TürkçeErdoğan’ın zaferi Kosova için ayrı bir önem

Seçim sonuçlarının Kosova’ya yansımasına gelince, Erdoğan’ın zaferi Kosova için ayrı önem arz etmektedir. Zor gününde hep Kosova’nın yanında olan Erdoğan, biz soydaşlarını hiçbir zaman unutmadı, Kosova halkıyla birlikte, Kosovalı Türklerin yanında ve arkasında oldu. Yardımlarını esirgemedi.

Türkiye’nin en donanımlı hastanelerinde yüzlerce Kosovalı hastanın tedavi edilmesinden başlayarak, Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinde Kosovalı öğrencilerin eğitim görmelerine kadar, Kosova halkı ve Kosova Türklerini daima destekledi ve kolladı”.

Yazar KASAP, Kosova’da çok ciddi yatırımlarla Kosova’nın kalkınmasını teşvik ederek, istihdamın artmasına yardımcı olan Erdoğan’ın, Türk askeriyle 20 yıldan fazla Kosova’da barış, istikrar ve güvenliğe katkı sağlayarak, 600 projeyi hayata geçiren TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve Maarif okulları ile diğer köklü kurumlarıyla tarım, kültür, eğitim ve tüm diğer alanlarda destek vermeyi sürdürdüğünü dile getirdi.

Bankalardan,  sanayi fabrikalarına, enerjiden, hava yolu taşımacılığına kadar Kosova’da faaliyet gösteren Türk ticari firmaları ve işletmeleri ile bu ülkenin ekonomik kalkınmasına büyük katkılarda bulunduğuna dikkat çeken Ercan KASAP, “Bu yüzden güçlü Türkiye, eşittir güçlü Kosova. Türkiye’nin barış ve istikrar içinde güçlenip büyümesi, Balkanların ve Kosova’nın, istikrar ve güven içinde gelişmesi anlamına gelmekte” olduğunu aktardı.

KosovaPort İnternet Haber Portalı sahibi ve köşe yazarı Ercan KASAP, yazısını şu sözlerle noktaladı:

“İnancımız şudur ki  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye, bu yeni dönemde de Kosova’nın yanında olmaya devam edecektir”.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.