ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, “İslami Finans Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, “İslami Finans Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak”
05.12.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye, “İslami Finans Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak” dedi.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Gencay

Türkiye, “İslami Finans Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erdoğan: 6'lı Masa, 'Aday olamaz' diyor; size rağmen milletim hem aday yapacak hem de Cumhurbaşkanı yapacak | Independent Türkçeşunları söyledi:

“Ülkeler arasında altın borsası ve uluslararası yatırım fonu gibi helal ve yenilikçi ürün alternatiflerinin geliştirilmesini teşvik ettik. Finans alanında maalesef henüz arzu ettiğimiz tabloyu yakalayamadık. Oysa küresel finansın ağırlık merkezi Batı’dan Doğu’ya doğru kaymaktadır. Ülkemizle birlikte bölgemizin de potansiyelini değerlendirmek üzere nisan ayında İstanbul Finans Merkezi’ni açtık. Toplam 1,4 milyon metrekareyi bulan alanıyla İstanbul Finans Merkezi, özellikle ‘Fintek’ ve ‘Katılım Finans’ta sektörün kalbi olmaya aday bir projedir. Stratejik önemi yüksek bu merkezden teşkilatımızın ve siz dostlarımızın da faydalanmasını arzu ediyoruz.

El-Bereke Forumu’nu İstanbul Finans Merkezi’ne taşımak suretiyle İslam ekonomisi alanındaki işbirliklerini güçlendirmek amacındayız. El-Bereke İslami Finans Vakfının böyle bir adım atmasının bu alandaki fikri ve teorik zeminin zenginleşmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Dünyadan önde gelen akademisyen, yatırımcı, bankacı ve araştırmacıları bir araya getirecek İslami Finans Zirvesi’ne nisan ayında İstanbul’da ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacağız. Zirveye İslami Bankalar ve Finansal Kurumlar Genel Konseyi, İslam Kalkınma Bankası ile İslam İşbirliği Teşkilatının gereken desteği vermesini bekliyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.