enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
08:41 35.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali gün sayıyor
00:30 UAD’nin İsrail hakkındaki görüşü sürece nasıl yansıyacak?
00:23 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Barış Harekâtı olması nedeniyle bizim için önemli bir yıl dönümüdür”
00:11 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında Dr. Fazıl Küçük Anıt Mezarı’nda düzenlenen törene katıldı
00:10 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti
00:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Edirne Sarayı’yla ilgili restorasyon çalışmalarımız devam ediyor”
00:07 Fırat Üniversitesi 2024 yılında Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı kapsamında Türkiye’deki üç üniversiteden biri oldu
00:06 Yaşamın derinliklerindeki ışık: Kanseri yenen mucizevi kadınlar
00:06 64. Yılında 27 Mayıs ve Adnan Menderes
00:06 Elazığ’daki Hak Sahiplerine TOKİ aylık taksitlerinde artış oranı olarak TÜFE oranının referans alındı
00:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Yıldız Sarayı‘nın açılış töreninde konuştu
00:05 Elazığ Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı
00:05 Kıbrıs’taki Türk varlığına ve Ada’nın tarihsel gerçekliğine odaklanan anlamlı bir yapım
00:03 Ömer Çelik: Soykırım siyasetine karşı mücadeleyi sürdüreceğiz
00:03 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’dan Özgür Özel’e: Depremi Siyasi Malzeme Yapma!
00:01 Darbelerden karşı dersler!
00:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Müttefikimiz İngiltere ile ilişkilerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz”
00:10 Akıllı şehirler, hava kirliliği ile mücadelede önemli bir rol oynayabilir
00:08 ABD bölgedeki kaos ortamının sürmesini istiyor
00:07 Bakan Şimşek: Swap hariç net rezervler 4,5 yılın zirvesinde
TÜMÜNÜ GÖSTER →

CHP’nin Demirtaş ilgisi!

CHP’nin Demirtaş ilgisi!
03.06.2024
A+
A-

CHP’DE koltuk kavgası hızla devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’in NE TESADÜF Kİ Selahattin Demirtaş aşkında birleşmeleri dikkati çekiyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency

İç siyaset ve siyaset stratejileri konularında uzman-tecrübeli gazeteci ve Takvim Gazetesi Yazarı Bülent ERANTAÇ, kaleme aldığı “CHP’nin Demirtaş ilgisi!” başlıklı yazısında, CHP saflarında bir taraftan HANÇER ÇIKARMA SEANSLARI devam ediyor” diyor.

Yazar Bülent ERANDAÇ’ın kaleme aldığıCHP’nin Demirtaş ilgisi!” başlıklı yazısının detayı şöyle:

İstanbul seçimlerini kazanmak için Demirtaş’a gizli açık birçok kez mesajlar göndermişti. 3 gün önce de CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani Davası kapsamında hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti.

Ziyaretinin ardından konuşan Kılıçdaroğlu, “Sayın Demirtaş’ın içeride tutulmasını asla doğru bulmuyorum. Demirtaş dışarıda olsaydı eminim terör olayları da biterdi” dedi!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun akla ziyan açıklamasına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici sert karşılık verdi: Kemal Bey sen bizim aklımıza, hafızamızla mı alay ediyorsun. Yani bu hendek, çukur olayları, 6-8 Ekim olayları Demirtaş dışarıdayken yaşanmadı mı? Bu Demirtaş dediğin terör örgütü uzantısı terör örgütü elebaşı İmralı canisinin ‘Heykelini dikeceğiz‘ demedi mi?

Devlet içinde bir bağımsız devlet kurmaktan bahsetmedi mi! Bütün bunları kim söylüyor? Kemal Bey sanki bunları hiç yaşanmamış gibi Demirtaş’a güzellemeler yapıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel de Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edeceğini açıkladı. Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş sevgisinin kabarması ne iş?

Diğer taraftan, CHP’nin eski ve yeni liderlerinin Kobani olaylarında yargılandığı davada 42 yıl hapis cezası alan DEM (HDP) Eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş aşkı kabarmış görünüyor. Hatırlayalım. 31 Mart seçimleri öncesinden başlayarak Ekrem İmamoğlu’nun Demirtaş övgüsü hiç eksik olmamıştı.

Arkasında muhakkak bir hesap vardır.
Bilindiği gibi geçtiğimiz Kasım ayında genel başkan seçilen Özgür Özel’in ilk sözlerine, terörden yargılanan Selahattin Demirtaş’a “Selam” diye başlamıştı.

Özel, 31 Mart seçimleri öncesinde de terör örgütünün siyasi kolu kolu DEM’in (HDP) oylarını CHP’ye çekmek için övgülerde sınır tanımadı.

Devrik Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da onlardan geri kalmadı. Demirtaş’ı ziyaret edeceğim dedi, ziyaret etti. Sıra Ekrem İmamoğlu’nda! Seçim kazanmasının karşılığını vermek için muhakkak Demirtaş’ı ziyaret edecektir…

Amerika ve Avrupa’dan “Demirtaş’ı, Osman Kavala’yı serbest bırakın” lafları, yazıları arka arkaya geliyor. Böyle bir süreçte, Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş sevgisinin KABARMASINDA AMERİKA / AVRUPA’dan bir sufle gelmiş olabilir mi?

CHP’nin eski ve yeni liderlerinin Amerika ve Avrupa sevgilerini, onlara bakarak siyaset yaptıklarına birçok kez tanık olduğumuz için sufle konusu akıllara hemen geliyor.

Bilindiği gibi ABD ve Avrupa, Osman Kavala’yı, Selahattin Demirtaş’ı kurtarmak, cezaevinden çıkarmak için atmadıkları takla kalmadı. Batı bir taraftan İnsan Hakları Mahkemesi, diğer yandan Avrupa Parlamento’sunu araç olarak kullanıyor.

Yetmiyor medyaları üzerinden Türkiye’yi sıkıştırmaktan utanmıyorlar.

Bağımsız Türk mahkemelerini tesir altına alacaklarını sanıyorlar…

 SONUÇ: ABD-Avrupa’nın Selahattin Demirtaş’ı cezaevinden çıkarmak için arsızca yaptıkları kampanyalara CHP’lilerin de katılması üzerinde önemle düşünmemiz gerekiyor. Arka planda Derin ABD/ Avrupa’nın Demirtaş’ı parlatarak yeni tezgahlar kurması gündeme sokulacaktır. Türkiye için, şu anda en yakın tehdit Irak ve Suriye’deki terör örgütü yapılanmasıdır. Ayrıca bunlara kol kanat geren ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’dır. Bunun için Milli Güvenlik Kurulu’nun son manifestosunu tekrar tekrar okumakta büyük yarar var.

***

Yazar hakkında

BÜLENT ERANDAÇ KİMDİR?

Manisa, 1948 doğumludur. İlk ve Ortaokulu Manisa’da, Liseyi Ankara Mustafa Kemal lisesinde bitirdi. Yüksek öğrenim’ine Dil-Tarh-Coğrafya Fakültesi’nde başladı. İkinci sınıftan ayrılarak geçtiği, Siyasal Bilgiler Fakültesi(SBF)/Basın-Yayın Yüksek Okulu’ndan (İletişim Fakültesi) mezun oldu.

Stajyer olarak girdiği, Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik, istihbarat, Parlamento ve Başbakanlık muhabirliği görevlerinde kesintisiz 15 yıl çalıştı.

Sabah Gazetesinde 1991 yılında Ankara Temsilci yardımcısı olarak göreve başladı

1994-1997 yıllarında Başbakan Tansu Çiller ve Merhum Başbakan Necmettin Erbakan dönemlerinde Başbakanlık Müşaviri, 2004-2007 arasında da Kültür-Turizm Bakanı Atilla Koç’un Bakan Danışmanlığını yaptı.

Sayın Atilla Koç’un Bakanlıktan ayrılması üzerine, 2007 yılında Sabah Grubuna geçti. Takvim Gazetesi yazarlığı ve çeşitli televizyonlarda konuk olarak Medya Dünyasındaki çalışmalarını (11 yıldır) yürütüyor.

Rahmetli Turgut Özal-Anavatan Partisi ve Süleyman Demirel-Doğru Yol Partisi kuruluş ve iktidar dönemlerini çok yakından takip etti. Rahmetli Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin siyasi gezilerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan -AK Parti’nin kuruluş ve iktidar dönemlerini çok yakından takip ediyor. Yazılarını sürdürüyor.

Özellikle İç siyaset ve siyaset stratejileri konularında uzman-tecrübeli gazeteci. İstanbul Gazeteciler Cemiyeti, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Parlamento Muhabirleri Derneği, Başbakanlık-Cumhurbaşkanlığı Muhabirleri Derneği üyesi. 27 Basın ödülüne layık görüldü. Basın Şeref Kartı sahibi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.