enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
00:15 “Erdoğan’ın Moskova’da Esat ile görüşmesi gibi bir plan yok”
00:14 Marmara Bölgesi’nde işverenler istihdamda artış bekliyor
00:11 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Rasim Özdenören’in vefat yılı sebebiyle mesaj yayımladı
00:10 Sosyal medyada Hz. Muhammed’e hakaret eden kişi tutuklandı
00:10 Bahçeli: “Biden’in gidişi bir müjdedir, Netanyahu’nun gidişi de ikinci müjde olacaktır”
00:09 Eski ABD Başkanı Dolald Trump’ın önceki adaylıkları
00:08 Devlet Koruması Altındaki Çocuklardan Teknoloji Başarısı
00:08 Netanyahu: “Rehinelerin serbest bırakılması için anlaşmayı ilerletebileceğimize inanıyorum”
00:08 TÜİK’in en yüksek istihdam ve en yüksek kazanç sağlayan üniversite bölümleri raporu bize neler söylüyor?
00:07 İzmir ​Büyükşehir’den yaşlı ve engellilere sıcak yemek
00:07 Dışişleri: Filistinli siyasi oluşumların Pekin’de kabul ettikleri bildiriden memnuniyet duyuyoruz
00:06 TÜHA Haber’den Gazeteci Veysel KAVRAYAN, Ankara’da TercihFest 2024 Zirvesi’ndeydi
00:06 Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
00:05 Trump’a suikast girişiminin ardından Gizli Servis Direktörü’nden istifa kararı
00:05 Biden’ın kararı sonrası Demokrat Parti’de Harris hareketliliği: “24 saatte 81 milyon dolar bağış toplandı”
00:04 Ömer Çelik: Bu bir katliam yasası değil
00:04 Kamala Harris’in Demokrat Parti’nin başkan adayı olarak öne çıkması Türkiye’de nasıl yorumlandı?
00:04 Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler’den ‘Nerede bu turistler?’ sorusu
00:04 “Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi’nin 30 Temmuz’da gerçekleşecek
00:04 Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu 9 Ağustos’ta start alacak
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Axon, Türkiye’deki faaliyetlerine TASER cihazları ile hız veriyor

Axon, Türkiye’deki faaliyetlerine TASER cihazları ile hız veriyor
05.09.2023
A+
A-

* Yaşamı korumak amacıyla topluma ve kamu güvenliğine faydalar sağlayan Axon, olaylarda kolluk kuvvetlerinin ve şüphelilerin yaralanma ihtimalini gözle görülür ölçüde azaltan TASER 7 ve TASER 10 ile Türkiye’deki faaliyetlerine güç veriyor.

* 280.000’den fazla yaşamın ölümden veya büyük yaralanmalardan kurtarılmasına yardımcı olan bu cihazlar, sadece kılıfından çıkartıldığında bile şüphelilerin kurallara uyması için gerekli caydırıcılığı sağlıyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency1998’den beri yaşamı korumak misyonuyla kamu güvenliğine yönelik teknolojiler geliştiren Axon, Türkiye’deki faaliyetlerini dünyanın dört bir yanındaki modern kolluk kuvvetlerinin kullandığı TASER 7 ve 10 enerji cihazlarıyla ve destekleyici entegre çözümleriyle hızlandırıyor. En yeni teknolojik inovasyonlardan faydalanarak cihaz, uygulama ve hizmet ağından oluşan tam kapsamlı bir sistem sunan Axon’un çözüm yelpazesinde kolluk kuvvetleri ve savunma sektörü paydaşları tarafından tercih edilen TASER enerji cihazları öne çıkıyor.

Üzerinde 950’den fazla detaylı araştırma yapılmış ve tıbbi onayları alınmış TASER enerji cihazları yaklaşık 280.000’den fazla yaşamın ölümden veya büyük bir yaralamadan kurtarılmasına olanak sağladığı gibi kolluk kuvvetleri personellerinin ve şüphelilerin olay sırasında yaralanma ihtimalini önemli ölçüde azaltıyor.Police Executive Research Forum’un (PERF) US Office of Justice Programs (USOJP) için yaptığı araştırmaya göre enerji cihazı programının uygulanması, görevlilerin ateşli silah kullanımını yüzde 72 azaltıyor. Aynı araştırma TASER cihazı kullanmaya başladıktan sonra görevlilerin cop kullanımının yüzde 80, fiziksel güç kullanımının da yüzde oranında 60 azaldığını kaydediyor.TASER 10, atışların başarısını ve etkisini artıran özelliklere sahipTahmini kullanım ömrü beş yıl olan ve yeni nesil cihaz statüsünde olan TASER 10’un güncellenebilen yazılımı bulunuyor. Etkili menzili 13,7 metre olan ve içinde 10 kartuş taşıyan bu cihaz, kartuşlara bağlı ince kablolar üzerinden elektrik akımını vücuda iletiyor, bu akımlar periferik sinir sisteminin duyusal ve motor fonksiyonlarını etkiliyor ve istemsiz kas kasılmalarına veya sinir-kas iletiminin bloke edilmesine neden oluyor.

Birbirinden bağımsız olarak hedefe gönderilebilen kartuşlar, atışların başarısını ve etkisini artırırken şüphelinin ölümcül güce gerek duymadan kontrol altına alınmasını sağlıyor. TASER 10’un işletim sistemini ve her kullanımın kaydını barındıran dahili bir hafızası bulunuyor.

Dahili kayıtlar TASER enerji silahının kusursuz çalıştığını teyit etmek ve doğru bir şekilde kullanıldığını göstermek amacıyla yapılacak değerlendirmelerin kolaylıkla yapılabilmesi ve ilgili kayıtların kayıt altında tutulması için kurumun tam kontrollü altındaki Axon Evidence sistemine emniyetle yüklenebiliyor.TASER 7 Uyarı Arkı, bir caydırıcı unsur olarak kartuşlarını fırlatmadan bile olayların kontrol altına alınmasına yardımcı oluyorDeğiştirilebilen iki tane kartuş kullanan TASER 7’nin de beş yıl tahmini kullanım ömrü bulunuyor. Kartuşun içinde, cihaza bağlı iletken kabloların ucundaki iki küçük probun fırlatılması için sıkıştırılmış nitrojen bulunuyor.

Ek olarak kartuşları fırlatmaya gerek kalmadan, sadece uyarı arkını göstererek bile olayları kontrol altına almak da mümkün. TASER 7’nin de işletim sistemini ve her kullanımın kaydını depoladığı dahili bir hafızası mevcut ve bu dahili kayıtlar Axon Evidence sistemine yüklenebiliyor.

Axon, Türkiye'deki faaliyetlerine TASER cihazları ile hız veriyor - TeknoTalk Axon Bölge Müdürü Altay Çamlıgüney, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Axon’un kurulduğu ilk günden itibaren bireylerin yaşam hakkını ön planda tutan ve çözümlerini bu yönde geliştiren bir şirket olduğunu söyledi.

Ürün yelpazesinde öne çıkan TASER cihazlarınında bu misyon çerçevesinde 280.000’den fazla yaşamın ölümden veya büyük bir yaralamadan kurtarılmasına olanak sağladığını ifade eden Altay Çamlıgüney, bu sayının her geçen dakika arttığına dikkat çekti.

Axon Bölge Müdürü Çamlıgüney, Axon’la ilgili tıbbi testlerin ve kalp üzerindeki etkisine dair yayınlanan araştırmaların, TASER enerji cihazının kalp üzerinde olumsuz bir etki yaratma riskinin çok düşük olduğunu teyit ettiğinin altını çizdi.

Altay Çamlıgüney, şunları söyledi:

“Hatta TASER enerji cihazının doğrudan kalp krizine neden olduğunu doğrulayan bir vaka bile bulunmuyor. TASER 7 ve TASER 10 başta olmak üzere destekleyici çözümlerimizle Axon ekosistemini Türkiye’de yaygınlaştırarak, değerli kolluk kuvvetlerimize çağın gerektirdiği yeni teknolojileri sunmayı ve bunu yaparken de vatandaşın yaşamının korunmasını hedefliyoruz.”

 

HABER* Sezin Bulum

***Axon hakkındaAxon, kamu güvenliği personellerinin işlerini daha teknolojik ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayan cihaz, uygulama ve insan ağından oluşur. Axon teknolojileri, yaşamı koruma misyonuyla müşterilerine topluluklarını güvende tutmak için ihtiyaç duydukları güvenceyi sağlarken işlerine odaklanmalarına ve zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Axon ürünleri, herkesin evine güvenle gitmesine destek olmak için kamu güvenliği çalışanlarının günlük faaliyetlerinin her alanını iyileştirir. Axon’un sunduğu hizmetler arasında VR eğitimi, TASER 7, TASER 10, plakaları otomatik tanıyan ve canlı yayın özelliklerine sahip Fleet 3 araç içi kameralar yer alır. Axon’un kapsamlı yazılım yelpazesinde otomatik etiketleme hizmetleri, Düzeltme Asistanı (Redaction Assistant), Axon Performance ve Axon Citizen for Communities gibi zamandan tasarruf ettiren çözümler yer alır. Daha fazla bilgi için https://www.axon.com/tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.