enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Almanya’da aşırı sağcı AfD partisi, yine göçmenleri hedef aldı

Almanya’da aşırı sağcı AfD partisi, yine göçmenleri hedef aldı
13.04.2021
485
A+
A-

TÜHA HABER / Almanya’da aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi, mülteci ailelerinin istisnai durumlarda kabulü kararının tamamen yasaklanması çağrısı yaptı.

Dresden’deki AfD kongresinde yayımlanan seçim manifestosunda, COVID-19 kısıtlamalarının sona ermesi, göç konusunda daha sert bir politika izlenmesi ve AB’den çıkış için kampanya yapılması yer aldı.

26 Eylül’deki Almanya seçimleri öncesinde stratejisini belirleyen parti, İslam ve göçmen karşıtı politikası ile biliniyor.

Aile birleşimine sadece istisnai durumlarda izin verilmesini kabul eden önceki ifadeleri revize eden parti üyeleri, mültecilerin ailelerinin kabulünün tamamen yasaklanmasını istedi.

AfD ayrıca, Almanya’nın Avrupa Birliği’nden ayrılmasına yönelik çağrı yapılması ve koronavirüs önlemlerine son verilmesi önerisini de onayladı.

Partinin Eş Başkanı Joerg Meuthen, yasakları ve “kısıtlama çılgınlığını” bitireceklerine dair söz verdi.

Desteğin bir kısmını kaybetti

Parti, 2017’deki seçimlerde oyların neredeyse yüzde 13’ünü alarak ve ilk kez en büyük muhalefet partisi olarak parlamentoya girerek sansasyon yaratmıştı.

Ancak neo-Nazi gruplarıyla bağlantısı olduğu suçlamaları ve COVID-19 pandemisinin hafiflemesiyle desteğini büyük ölçüde kaybetti.

Son anketlerde partinin yüzde 10 ila 12 arasında oya sahip olduğu belirtiliyor.

 

 

***

Neden https://www.turkuazhaberajansi.com?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün https://www.turkuazhaberajansi.com’a Abone Ol.

https://www.turkuazhaberajansi.com; seninle güçlü, seninle özgür!

[TÜHA Haber Ajansı, 13 Nisan 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.