enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘araç kiralama’ ile ilgili açıklamada bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘araç kiralama’ ile ilgili açıklamada bulundu.
09.04.2024
A+
A-

TRT TÜRK yeni banner

* Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘araç kiralama’ ile ilgili yapılan açıklamada, bakanlığın hizmetindeki kiralık araçlara yönelik sözleşmenin süresinin dolması nedeniyle yeni sözleşme imzalandığını bildirdi.

* Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ayrıca kullanım süresi dolan araçların daha düşük donanımlı olanlarıyla değiştirildiğini açıkladı.

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “bazı basın yayın organlarında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait araç kiralama işlemine ilişkin kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçlayan çeşitli iddialara yer verildiği” belirtildi.

Açıklamada, Bakanlığın hizmetindeki kiralık araçlara yönelik daha önceki yıllarda yapılan sözleşmenin süresinin dolması nedeniyle yeni bir sözleşme imzalanmasına gerek duyulduğunu ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasında, tamamen şeffaf ve usulüne uygun gerçekleştirilen ihale sürecinin ardından, kullanım süresi dolan araçların yerel üretimi önceleyen ve mevcut araçların daha düşük donanımlı olanlarıyla değiştirildiği hatırlatıldı.

“Oluşturulmak istenen algı tamamen gerçek dışı”

Açıklamada, ek yeni bir unsur taşımayan ve geçmiş sürecin devamı niteliğindeki sözleşmede, kamu kaynaklarının dikkatli kullanımı konusunda azami hassasiyetin de gösterildiği dile getirildi.

Bakanlık olarak tasarruf konusundaki hassasiyetimizi gerçekleştirdiğimiz şeffaf ve usulüne uygun uygulamalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” denilen açıklamada, “Oluşturulmak istenen algının tamamen gerçek dışı olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadesine yer verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.