enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
00:15 “Erdoğan’ın Moskova’da Esat ile görüşmesi gibi bir plan yok”
00:14 Marmara Bölgesi’nde işverenler istihdamda artış bekliyor
00:11 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Rasim Özdenören’in vefat yılı sebebiyle mesaj yayımladı
00:10 Sosyal medyada Hz. Muhammed’e hakaret eden kişi tutuklandı
00:10 Bahçeli: “Biden’in gidişi bir müjdedir, Netanyahu’nun gidişi de ikinci müjde olacaktır”
00:09 Eski ABD Başkanı Dolald Trump’ın önceki adaylıkları
00:08 Devlet Koruması Altındaki Çocuklardan Teknoloji Başarısı
00:08 Netanyahu: “Rehinelerin serbest bırakılması için anlaşmayı ilerletebileceğimize inanıyorum”
00:08 TÜİK’in en yüksek istihdam ve en yüksek kazanç sağlayan üniversite bölümleri raporu bize neler söylüyor?
00:07 İzmir ​Büyükşehir’den yaşlı ve engellilere sıcak yemek
00:07 Dışişleri: Filistinli siyasi oluşumların Pekin’de kabul ettikleri bildiriden memnuniyet duyuyoruz
00:06 TÜHA Haber’den Gazeteci Veysel KAVRAYAN, Ankara’da TercihFest 2024 Zirvesi’ndeydi
00:06 Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
00:05 Trump’a suikast girişiminin ardından Gizli Servis Direktörü’nden istifa kararı
00:05 Biden’ın kararı sonrası Demokrat Parti’de Harris hareketliliği: “24 saatte 81 milyon dolar bağış toplandı”
00:04 Ömer Çelik: Bu bir katliam yasası değil
00:04 Kamala Harris’in Demokrat Parti’nin başkan adayı olarak öne çıkması Türkiye’de nasıl yorumlandı?
00:04 Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler’den ‘Nerede bu turistler?’ sorusu
00:04 “Bilim Gençlerle Kazanacak” Projesi’nin 30 Temmuz’da gerçekleşecek
00:04 Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu 9 Ağustos’ta start alacak
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Afet zamanlarında ve sonrasında eğitime erişimde EdTech önemli bir rol oynuyor

Afet zamanlarında ve sonrasında eğitime erişimde EdTech önemli bir rol oynuyor
26.08.2023
A+
A-

* Hızla büyüyen ve 2030’da 348 milyar dolar değere ulaşması beklenen dijital eğitim teknolojileri (EdTech) sektörü, özellikle afetlerde eğitimde sürdürülebilirliği sağlamak üzere oldukça önemli bir rol üstleniyor.

* Teknoloji tabanlı eğitim alanında farklı iş modellerini aynı çatı altında toplayan ve bilgiye uçtan uca erişim sağlayan EdTech ekosistemi tonguçWORKS, 2014 yılından beri öğrenciler için eğitimin erişilebilirliği, sürdürülebilirliği ve geleceğe uyumlu bir yolculukta ilerlemesi amacıyla çalışıyor.

TÜHA / TÜRKUAZ İnternational News Agency Özellikle K-12 seviyesinde eğitime değer ve sürdürülebilirlik kazandırmak için geleceğin en önemli unsurlarından biri olarak konumlandırılan dijital eğitim teknolojileri (EdTech), sel, deprem, yangın gibi afetlerin ardından eğitimin devam etmesini sağlayacak çözümleriyle önemli bir görevi üstleniyor. Save the Children tarafından yayınlanan Acil Durumlarda Öğrenme İçin Edtech raporu, EdTech teknolojilerinin acil durumlardaki önemini ortaya koyuyor. Rapor bulgularına göre, acil durumlarda ve toplulukların yaşam alanlarından ayrı yerlere gittiği facialarda uzaktan eğitim teknolojileri, büyük bir açığı kapayabiliyor. Dijital eğitim teknolojileri sayesinde çocuklar kayıp dönem sonrasında olmaları gereken seviyeyi hızla yakalayabiliyor. EdTech sayesinde öğretmenler öğrencilerine daha fazla destek sağlarken, aynı zamanda öğrencilerle etkileşimini artırabiliyor. Teknoloji tabanlı eğitim alanında farklı iş modellerini aynı çatı altında toplayan ve bilgiye uçtan uca erişim sağlayan EdTech ekosistemi tonguçWORKS, Türkiye’den ve dünyadan pek çok öğrencinin yenilikçi teknolojilerle eğitime erişmeleri için kritik bir rol oynuyor.

tonguçWORKS, Dijital Eğitimde Türkiye'nin payını artırmayı hedefliyor “Eğitimin sürdürülebilirliği için çalışıyoruz”tonguçWORKS’ün İcra Kurulu Üyesi Tijen Armağan, “tonguçAKADEMİ, eğitimin her çocuk için erişilebilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kurulan online eğitim temelli bir sosyal girişim. Dolayısıyla afet zamanlarında da bu misyonumuzu yerine getirmek üzere çalışıyoruz. Yakın gelecekte EdTech alanında eğitimin kalıcı olarak online ortamlara taşınması (asenkron eğitim) en önemli trendlerden biri olarak karşımıza çıkacak. EdTech’in olası afetlerin ardından çocukların eğitimi için kurtarıcı bir rolü olacağını biliyoruz. tonguçWORKS olarak etki alanımızı artırmayı ve öğrenimi destekleyen EdTech teknolojilerimize daha fazla kişinin erişebilmesini hedefliyoruz” dedi.ULAŞ DAĞLIOĞLU2017'den bu yana Marjinalli – Marjinal Porter ...Gazeteci*  Ulaş Dağlıoğlu        ***        tonguçWORKS hakkındatonguçWORKS, bir sosyal girişim olan tonguçAKADEMİ’nin sürdürülebilirliğini ve kurumsallaşmasını sağlamak amacıyla kurulan, online eğitim, yayıncılık ve teknoloji çözümleri sunan yenilikçi eğitim ekosistemidir. EdTech ekosistemi tonguçWORKS, tonguçAKADEMİ’nin online eğitim araçlarından yayıncılığa, teknoloji danışmanlığından özel çözümlere kadar geniş bir yelpazeye yayılan hizmetlerini tonguçAKADEMİ, tonguçYAYINCILIK ve tonguçDİJİTAL olmak üzere üç marka altında toplamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.