enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, “ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne ilgi yoğun”

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, “ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne ilgi yoğun”
17.11.2023
613
A+
A-

Gazeteci – Yazar, Şair ve Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU’nun, yakın zamanda hizmete sunduğu, Ege’nin en kapsamlı müfredatına sahip  ‘ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne ilgi giderek artıyor.

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, Halk kendinden olanı bilir!‘ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi hakkında TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’dan Ataner YÜCE’ye açıklamalarda bulundu.

HAKKIMIZDA 

ANKA Gelişim Kulübü’nün; dinamik ve yetkin ekipleri ile İş ve Sosyal Güvenlik alanında, sanayi, inşaat, bankacılık, enerji, eğitim ve daha birçok sektöre danışmanlık ve denetim hizmeti sunduğunu dile getiren Gül KABACAOĞLU, “Ekibimiz, sektörde uzun yılların birikimi ve deneyimi ile donatılmış, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış bir kadrodan oluşmaktadır. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için bir araya gelmiş bir profesyonel topluluğu” olduğunu söyledi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNETİM POLİTİKALARIMIZ 

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, Sürdürülebilir Yönetim Politikaları hakkında da şöyle sıraladı:

– Sorumluluk ve Şeffaflık  

İnsana saygı, tevazu ve sosyal sorumluluk bilinciyle kurumsal yönetişimi gerçekleştirmek 

– Aktif Katılımcılık  

Karar süreçlerinde katılım ve ortak aklı teşvik eden bir yönetim yaklaşımı oluşturmak 

– Stratejik Yaklaşım  

Mevcut işlerimizi en iyi şekilde yönetmek ve uzun dönemde üstünlükler sağlayacak şekilde geleceğimizi planlamak 

– Bilgi Güvenliği Politikamız 

Bilgi varlıklarını yönetmek, varlıkların güvenliğini sağlamak, risklere ve tehditlere karşı alınması gereken önlemleri belirlemek, gerekli kontrolleri geliştirmek ve uygulamak, 

– İklim, Çevre ve İSG Politikamız  

Müşterilerimizin talep ve beklentilerini, tam, zamanında ve globalleşen dünya standartlarına uygun olarak karşılamak, 

İklim değişikliği konusunda hassasiyet göstermek, 

Çevrenin korunması ve iyileştirilmesine önem vermek,  

Ulusal ve uluslararası mevzuatlara uyumlu bir şekilde çalışmak,  

Çevre ve insana saygılı ürün ve hizmetlerin zararsız girdilerle, temiz enerji ve modern teknoloji ile donatılmış ekipmanlarla, ergonomik çalışma koşullarında üreterek, müşterilerimize risksiz bir şekilde sunmak,  

Tüm çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin korunması için modern teknoloji, bilim ve yasal mevzuatlara uyum içerisinde hizmet sunmak, 

İş Etiği Politikamız 

ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi’nde kuruluş olarak, ‘İş Etiği Politikası‘na büyük önem derdiklerini ifade eden Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, öncelikle ‘Dürüstlük‘ü birinci planda tuttuklarını belirterek, şöyle devam etti:

Dürüstlük 

Tüm iş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük öncelikli değerlerimizdir. Çalışanlarla ve tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlükle hareket ederiz. ‘ANKA Gelişim Kulübü’ ve Yaşam Koçluğu Eğitimi

Gizlilik 

Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve çalıştığımız diğer ilgili kişi ve kuruluşların gizliliklerine ve özel bilgilerinin korunmasına özen gösteririz. 

Yasal Sorumluluklarımız 

Yurtiçi ve yurtdışında mevcut tüm faaliyet ve işlemlerimizi Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve milletlerarası hukuk çerçevesinde yürütürüz. 

Müşterilerimize Karşı Sorumluluklarımız 

Müşteri memnuniyeti odaklı, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren proaktif bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi, zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar; müşterilerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız.  

Çalışanlara Karşı Sorumluluklarımız 

Çalışanların özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağlarız. Çalışanlara dürüst ve adil yaklaşır, ayrımcı olmayan, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı taahhüt ederiz. Çalışanlarımızın bireysel gelişimi için gerekli çabayı gösterir, sosyal sorumluluk bilinciyle yer alacakları uygun sosyal ve toplumsal faaliyetlere gönüllü olmaları konusunda da destekler, iş hayatı ile özel hayat arasındaki dengeyi gözetiriz. 

Tedarikçi/İş Ortaklarımıza Karşı Sorumluluklarımız 

İyi bir müşteriden beklendiği şekilde adil ve saygılı davranır, yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirmek için gerekli özeni gösteririz. İş yaptığımız kişi ve kuruluşlar ile iş ortaklarımızın gizli bilgilerini özenle koruruz.  

Rakiplerimize Karşı Sorumluluklarımız 

Etkin bir şekilde, sadece yasal ve etik olan alanlarda rekabet eder, haksız rekabetten kaçınırız. Toplum içinde hedeflenen rekabetçi yapının sağlanmasına yönelik çalışmaları destekleriz.  

Topluma ve İnsanlığa Karşı Sorumluluklarımız 

Demokrasinin, insan haklarının, ve çevrenin korunması; eğitim ve sosyal sorumluluk projeleri, bizim için çok önemlidir.   

İyi bir vatandaş olma bilinciyle toplumsal konularda öncü olarak duyarlı bir şekilde hareket eder; sivil toplum örgütlerinde, kamu yararına olan hizmetlerde, bu konularda uygun faaliyetlerde rol almaya çalışırız. 

HİZMETLERİMİZ  

Hizmetleri konusunda da bilgi veren Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, “Müşterilerimizin en zor problemlerini çözmelerinde yardımcı oluyoruz” dedi. 

ANKA Gelişim Kulübü’nün profesyonel kadrosunun, İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı ile Yargıtay’ın güncel kararlarını sürekli takip ederek işverenlere sirküler yoluyla bilgilendirme yaptığına da dikkat çeken ve aynı zamanda Gazeteci – Yazar, Şair ve Yaşam Koçu olan Gül KABACAOĞLU, ayrıca işverenlerin İş ve Sosyal Güvenlik alanında tüm süreçlerini inceleyerek mevzuata aykırı durumları tespit edip risklerin azaltılmasına yönelik öneriler içeren inceleme raporu sunduklarını açıkladı. 

Düzenlenen bu raporla, şirket yöneticileri ve insan kaynakları personeli mevcut uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmakta, risk içeren ve hukuki sorumluluk doğurabilecek işlemlerini düzeltme fırsatı bulabilmek” olduğunun altını çizen Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, ANKA Gelişim Kulübü olarak, sektörde tecrübe sahibi ekibimiz ile check-up denetim hizmeti yapmaktayız. ‘Önce Biz Denetleyelim’ mottomuz ile karşılaşılabilecek riskleri, olası kayıpları ortadan kaldırmak, mevzuata uygun hareket eden bir insan kaynakları yönetimi oluşturmak için sizlere yardımcı olmak önceliğimiz” dedi.  

Denetim Hizmeti 

Gül KABACAOĞLU, İş ve Sosyal güvenlik mevzuatının değişiklikleri ve yargı kararları ile sürekli güncellendiğine de vurgu yaparak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu denetim elemanlarınca yapılan incelemeler sonucunda karşılaşılan idari yaptırımların telafisi güç zararlara neden olabildiğini belirtti.

İş ve Sosyal Güvenlik Kanunu’nun, işverenlere yönelik çok sayıda yükümlülükler ve bu yükümlülüklerin yerine getirilmemesi ya da geç getirilmesi durumunda da idari para cezası, gecikme cezası, teşviklerden yararlanamama, fazla prim ödeme, prim borçlarından sorumluluk, iş kazası ve meslek hastalığından kaynaklanan ödemelerden sorumlu tutulma gibi ağır yaptırımların ön görüldüğüne dikkat çeken KABACAOĞLU, “Bu noktada tarafımızca yapılan ön denetim; risklerin ortaya konulması açısından önem taşımakta, yapılabilecek incelemelere karşı olası kayıpların engellenmesine yardımcı olmak” dedi. 

İnsan Kaynakları Süreç Tasarımı ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı 

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, konuşmasında şunlara da yer verdi:

ANKA Gelişim Kulübü olarak, İnsan Kaynakları profesyonellerinden oluşan ekibimizle, hizmetlerimizden yararlanacak olan müşterilerimizin İnsan Kaynakları Yönetimi alanında stratejik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için operasyonel düzeydeki İK uygulamalarından Stratejik İK Uygulamalarına, çalışanlarınızı etkileyen İKY konularına kadar kapsamlı/tam hizmet İK çözümü uzmanlık hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca organizasyonunuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilmesi için İK Liderlerinize gerekli olacak bilgiyi sunabilmek amacıyla eğitim hizmeti vermeyi amaçlamaktayız.  

İnsan kaynakları yönetimi ile ilgili sorumluluklarınızın üstesinden rahatlıkla gelmenize yardımcı olacak, bilgili ve tecrübeli uzman İK Danışmanlık ekibimize güvenebilirsiniz. 

Ayrıca; Seçme ve Yerleştirme süreçlerinizde de yanınızdayız. Deneyimli ekibimizle işe alım süreçlerinizde de sizleri yalnız bırakmıyoruz. Firmanın dokusuna, değerlerine ve gelecek projeksiyonuna en uygun olabilecek aday profillerinin değerlendirilmesinde destek sağlıyoruz. 

Ayrıca partner firmalarımız ile teşvik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı sağlıyoruz”. 

Sürdürülebilirlik Danışmanlığı 

Sürdürebilirlik Danışmanlık hizmetine de büyük önem verdikleri açıklayan Gül KABACAOĞLU, “Sürdürülebilir bir politikaya sahip olmak ve yönetişim yapınızı buna uygun olarak tekrar biçimlendirmek sadece şirketinizin gelecekteki varlığına destek olmakla kalmaz, aynı zamanda yatırımcıların ve müşterilerin de ihtiyaç ve isteklerine karşılık vererek piyasadaki rekabet gücünüzü artırır. 

Küresel trendlerin ve sürdürülebilirliğe verilen önemin git gide arttığının farkındayız. Sizin de bu alandaki faaliyetlerinizi sistemli bir şekilde yönetip değer zincirinizde sürdürülebilirliğe kalıcı ve etkili bir yer açmanıza destek olmak istiyoruz” diye konuştu. 

Profesyonel Koçluk Hizmetleri  

Yaşam Koçu Gül KABACAOĞLU, “Profesyonel Koçluk Hizmetleri “ne de değinerek, Öğrenci Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve İlişki Koçluğu hakkında da bilgi verdi. 

Öğrenci Koçluğu  

Öğrencilere karar verme becerileri, iletişim becerileri ve çözüm odaklı düşünme becerileri gibi becerileri geliştirmelerinde destek olarak geleceğe emin adımlarla ilerlemelerine yardımcı oluyoruz. 

Yaşam Koçluğu 

Danışanlarımızın potansiyelinin en üst limitlerine çıkmasını ve yaşam hedeflerine ulaşmasını sağlayan profesyonel bir rehberlik sistemi sunuyoruz. Yaşam koçluğu çalışmalarımızla kişisel gelişim ve kariyer planları üzerinde de durmamız sebebiyle kariyer ve yönetici koçluğunu da içine alan bir hizmet sunmaktayız.  

İlişki Koçluğu  

Danışanlarımızın ilişkisini farklı bir açıdan görmesini sağlıyor. Danışanın kötü ilişkilerini geride bırakması, gerekiyorsa ilişkilerini değiştirmesi ve ileriye dönük sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurması için birlikte çalışıyoruz. 

Gazeteci* Ataner YÜCE

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.