Yeni Dönemde Tam Demokrasi!

Demokraside Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Bozdemir, Türkiye’nin, uyguladığı parlamenter sistemle maalesef 95 yılda tam demokrasiye geçemediğini belirterek, “Yani evrensel normlarda bir demokrasiye ulaşamadığımız için muassır medeniyetler seviyesine de çıkamadık. Gelişmiş ve huzurlu bir ülke olamadık. Yeni olan bir şey genellikle insanlar için bir umuttur, heyacandır, güzelliktir” dedi.

Görüntünün olası içeriği: Mehmet Bozdemir, oturuyor ve iç mekan“Türkiye’nin 24 Haziran da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimi ile yeni bir yönetim sistemine yani YENİ BİR DÖNEME geçmiştir” diyen Mehmet Bozdemir,  bu yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, ülkemize barış, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ettiğini ifade etti.

 Mehmet Bozdemir, Yönetim Sistemi’nin başkanlık veya parlamenter sistem olmasından ziyade içinin demokrasi ile doldurulmasının önemli olduğunu hatırlatarak, “Demokrasi bir kurumlar ve kurallar rejimidir. Tam demokraside bu kurumlar oluşmuş ve kurallar da uygulanmaktadır. Türkiye hiçbir zaman tam demokrasiye geçemediği için kurumlar oluşmamış, kurallar da uygulanmamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesi daha çok demokrasi ve daha fazla özgürlük vaadinde bulunduğunu açıklayan Mehmet Bozdemir,  24 Haziran seçim sonucunda da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan törendeki konuşmasında da ‘kılavuzumuz demokrasi olacak’ dediğini hatırlattı.

Mehmet Bozdemir, Muhalefet ve bazı çevrelerin bu yeni dönemle demokrasiden tamamen uzaklaşıldığı ve tek adam dönemine geçildiğini iddia ettiğini belirterek,  bu iddianın da tamamen boş bir ifade olmadığını, yeni dönemdeki uygulamaları görmeden net ifadelerde bulunmanın yanıltıcı olabileceğini ve başta Cumhurbaşkanı olmak üzere yeni yöneticilerin icraatlarına bakmak gerektiğini açıkladı.

 “Tam demokrasiye yönelirsek Türkiyemiz gelişmiş ve huzurlu bir ülke olacaktır. Aksi ise ülkemize ve yönetenlere büyük bir hüsran yaşatacaktır” diyen Başkanı Mehmet Bozdemir, “Bireysel olarak sığınacağımız en güvenli liman Yüce Yaratıcımız ve vicdanımızdır. Ülke ve toplum olarak ise en güvenli liman; demokrasi, hukuk, bilim ve aklımızdır. Artık Türkiye gemisinin yanaşacağı en güvenli liman TAM DEMOKRASİ Limanı olmalıdır” diye kaydetti.

 HABER : Ataner YÜCE

ANKARA, TÜHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close