Van İpekyolu Belediyesine görevlendirme

TÜHA HABER / Mardin Kızıltepe ilçesinde terör soruşturmaları kapsamında HDP’li Van İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan görevinden uzaklaştırıldı, yerine “belediye başkan vekili” olarak İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan görevlendirildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan, hakkında “silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Hakkında devam eden adli işlem süreçleri göz önünde bulundurularak Yacan, geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldı.

İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan, İpekyolu Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close