Ünal, Anadolu’nun “insanlığın ve merhametin son adası”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal bir lideri kıymetli yapanın milletin ona gösterdiği teveccüh olduğunu söyledi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na açıklamada bulunan Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dönük saldırıların şahsına olmadığına dikkati çekti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, şöyle konuştu:

“Bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan ile değil, bu aziz milletle. Bunların derdi ayağa kalkan, kimliğini, hafızasını, kim olduğunu hatırlayan yarım kalmış bir hesabı görmek isteyen aziz milletle. İşte bu kongreler bizim kim olduğumuz hatırladığımız, yenilenmenin, değişimin adımlarıdır. AK Parti bir millet hareketidir. O yüzden AK Parti’yi bugünle değil, geçmişle ve gelecekle birlikte okumak gerekir. Bizim siyasi faaliyetlerimizi de bu anlamda okumak gerekir. Afrin’de Mehmetçiğimizin verdiği mücadeleyi de bu anlamda okumak gerekiyor. Afrin’de aziz milletin ordusunun gösterdiği başarıyı gölgelemek için kurnazca ‘Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin‘de son derece başarılı bir faaliyet gösteriyor, bunun hükümet ve AK Parti ile ne ilgisi var.” diyenler var.”

“Bir daha ümmetin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz”

Erdoğan’ın 2002’de “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.” dediğini hatırlatan Ünal, şöyle devam etti:

“2002’de bu millet AK Parti’yi iktidara getirdiğinde cevabını verdi. Devleti yönetecek iradeyi bu aziz millet seçer. Afrin’le ilgili kararı bu hükümet Cumhurbaşkanımız vermiştir. Bunun arkasındaki siyasi irade AK Parti’nin partinin siyasi iradesidir. Birilerinin bunu gölgelemesine müsaade etmeyiz. Bizim 16 yıldan bu yana Türkiye’yi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Birinci Dünya Savaşı bitmedi, sonuçları itibarıyla devam ediyor. Ortadoğu’da bugün yaşananlar, Birinci Dünya Savaşı’nın sonuçlanmamış, görülmemiş hesabıdır. 100 yıl sonra yeniden bu coğrafyada birilerinin bizi paramparça etmesine müsaade etmeyeceğiz. Bir daha ümmetin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Cetvelle sınır çizilmesine izin vermeyeceğiz. Biz bin yıl önce buradaydık bin yıl sonra da çocuklarımız bu topraklarda yaşayacak. Bugün bizim burada toplanmamızın gayesi önümüzdeki bin yılın planlanmasıdır.”

Ünal, Anadolu’nun “insanlığın ve merhametin son adası” olduğunu söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close