UİB’in Ekim Ayı İhracat Rakamları Açıklandı…

TÜHA HABER / Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Ekim ayında 2,9 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştı.

UİB’in Ekim 2019 ihracat rakamları açıklandı. Ekim ayındaki ihracatı 2,9 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşen  UİB’in geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 31 milyar 799 milyon dolar olarak gerçekleşti.

OİB’in ihracatı Ekim ayında 2,5 milyar dolar

Ekim ayında 2,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB), geriye dönük 12 aylık performansı ise 27,2 milyar dolar olarak açıklandı.

Tekstil ihracatı Ekim’de 109 milyon dolar

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği de (UTİB), Ekim ayında 109,1 milyon dolarlık ihracata imza attı.

UTİB’in geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracatı ise 1,2 milyar dolar olarak gerçekleştirdi.

UHKİB’den Ekim’de 61,8 milyon dolarlık ihracat

Ekim ayında 61,8 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB) ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,73 arttı.

UHKİB’in geriye dönük 12 aylık ihracatı ise yüzde 7,28 artışla, 674 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşti.

UMSMİB’in ihracatı Ekim ayında 13,8 milyon dolar

Ekim ayında 13,8 milyon dolar ihracat yapan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise 163,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

UYMSİB’den Ekim’de 9,8 milyon dolar ihracat

Ekim ayında yüzde 9,34 artışla 9,8 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise ihracatını yüzde 4,18 oranında artırarak 133,4 milyon dolar seviyelerinde dış satışa imza attı.

Öte yandan UİB üzerinden ihracat kaydı yapılan ve ‘diğer’ başlığı altında listelenen sektörlerin Ekim ayı ihracatı ise, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,79 oranında artışla 220,3 milyon dolar olarak açıklandı.

BURSA, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close