TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan ‘iç hatlar’ çağrısı

TÜHA HABER / TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, havayolu şirketlerinin yurt içi ve yurt dışı seferleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Turizm Ajansı’nın haberine göre, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya son zamanlarda birçok ilden İstanbul’a olan uçak seferlerinde ciddi azalmalar yaşandığını ifade etti.

Bağlıkaya, “ Vatandaşlarımız, uçak ile seyahat etme alışkanlığı edindi ama sefer sayıları maalesef 3’te bire düştü. Hava yolu şirketlerinin yurt içi uçuşları azaltarak yurt dışı uçuşlarını artırmaları, iç turizm hareketini kısıtlar bir hal aldı. Turizmin her bölgeye yayılması ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması açısından bu konuda acil önlemler alınması büyük önem taşımaktadır.” diye konuştu.

2020-2022 dönemine ilişkin açıklanan Yeni Ekonomi Programında (YEP) Antalya ve Gazipaşa Havalimanlarının kapasitelerinin arttırılacak olmasının çok önemli bir adım olduğunu belirten Bağlıkaya YEP’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan ek pistin devreye girmesine atıf yapılmasını da İstanbul turizminin gelişimi açısından önemli bulduklarını ifade etti.

AMSTERDAM, TÜHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close