Türkiye’den ABD Senatosuna tepki

TÜHA HABER / Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri Dış İlişkiler Komitesi’nin kabul ettiği Türkiye’ye yaptırım kararına sert tepki gösterdi. Alınan kararların iki ülke ilişkilerine zarar vermeden öteye geçmeyeceği konusunda uyardı.

Açıklama Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi.

Bakanlık açıklamasında “Barış Pınarı Harekatı ve S-400 sistemi gerekçesiyle ülkemize yaptırım kararının hangi saiklerle kabul edildiğini biliyoruz” denildi.

“Temelinde uzun zamandır itinayla hazırlanan projeye indirdiğimiz ağır darbeden kaynaklanan derin hayal kırıklığı” olduğu belirtildi.

Bakanlık alınan kararla ilgili olarak, “Milli güvenliğimizle ilgili egemen kararlarımıza saygısızlığın yeni bir tezahürüdür.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu girişimlerin, Türkiye-ABD ilişkilerine zarar vermenin ötesinde bir işlev görmediği konusunda da uyarıda bulunuldu.

ABD Kongresi “aklıselimle hareket etmeye” çağrıldı.

[TÜHA Haber Ajansı, 13 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında.

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close