Tunahan Aslantaş, İzmir Boğaziçispor Basketbol Takımı’nda

İzmit Derince’de ‘Yenikent Basketbol Takımı’nda yıllarca top koşturan ve aynı zamanda ‘Yaşam Koçluğu’ da yapan Tunahan Aslantaş, İzmir Boğaziçispor Kulübü Basketbol Takımı’na transfer oldu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, spor yapan insanlar ve ayakta duran insanlar

Tunahan Aslantaş (ayakta)

Basketbol hayatına 2003 yılında İzmit’de dünyaya gelen ve 8 yaşından itibaren Derince Yenikentspor Kulübü’nde basketbol oynamaya başlayan yapan Tunahan Aslantaş’ın 2011-2012 Basketbol Sezonu’nda Kocaeli ve Marmara Bölgesi birinciliği bulunuyor.

Tunahan Aslantaş, 2011-2012 sezonunda Denizli’de düzenlenen ‘Minikler Şampiyonası’na da katılarak önemli başarılara imza attı.

Başarılı basketbol oyunculuğundan dolayı Tunahan Aslantaş, 2013 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından ‘Basketbol’ alt yapısına tranfer teklifi geldiğini, ancak kulübünün kendisine olan ihtiyacından dolayı gitmesine izin vermediğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Tunahan Aslantaş, Kocaeli’nde okuduğu Özel Körfezim Türk Okulu’nda 2016-2018 Basketbol Sezonu’nda okullararası düzenlenen ‘Basketbol Şampiyonası’nda okul adına birincilik elde ettiğini ifade etti.

Bugüne kadar görev aldığı tüm Basketbol Takımlarında ‘Takım Kaptanı’ olarak da görev yaptığını hatırlanan genç basketbolcu Tunahan Aslantaş, ‘Basketbol Sevgisi’ni okulunda ve çevresindeki tüm çocuklara aşılayarak, onlara sevdirip öğrenmelerine gayret etti.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Tunahan Aslantaş (ayakta)

Derince Yenikent Basketbol’da halen ‘Tunahan ağbi gibi’ olmak isteyen birçok genç top sektiriyor.

Tunahan Aslantaş, basketbol alanında yol almış, bugün kendinden 6 yaş küçük kardeşi Mehmet Metehan Aslantaş’a da basketbol alanında destek olmakta ve yardımcı antrenörlük yapıyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, spor yapıyor ve basketbol sahası

Biz de (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı olarak, İzmir Boğaziçispor Kulübü Basketbol Takımı’na transfer olan başarılı genç oyuncu Tunahan Aslantaş’ı kutluyoruz, hem eğitim hem de spor alanında başarılar diliyoruz.

HABER : Ataner YÜCE

İZMİR, TÜHA HABER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close