(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı’na ödül

Sevgili okurlar, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı yayın hayatına başladığı günden bugüne kadar yapmış olduğu haberlerle daima ses getirmiştir.

Bugüne kadar tarafsız ve objektif  haberciliğiyle,çalışanlarının da önemli katkısıyla, yapmış oldukları özel araştırma haberlerle her zaman okuyucunun da taktirini kazanan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı her zaman ödüle layık görülmüştür.

Geçtiğimiz günlerde bu yıl 2.si gerçekleşen Türkiye – Azerbaycan  Kardeşlik Ödülleri Gecesi’nde, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı’nın başarılı Muhabiri Veysel Kavrayan’a da Azerbaycan konusundaki çalışmalarından dolayı ödüle hak kazandı.

BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur ve Can Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aysel Nazım’ın 2. kez organize ettiği ve  ‘Eresin Hotels Topkapı‘’da gerçekleşen Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi’de, iki ülkenin siyasetçilerini, iş dünyasını, sanatçılarını, medya ve cemiyet hayatını buluşturdu.

Birbirinden ünlü simaların yer aldığı gecede, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın başarılı Muhabiri Veysel Kavrayan’da ürettiği başarılı haberlerinden dolayı ödüle layık görüldü.

Azerbaycan vatandaşları tarafından da büyük bir heyecanla takip edilen ve ödüllerin sahiplerini bulduğu gece, her iki kardeş ülkenin bir arada buluştuğu bu anlamlı geceyi, Azerbaycan’nın en çok izlenen kanalı ATV ve MTV canlı olarak ekrana getirdi.

BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur ve Can Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aysel Nazım’ın 2. kez organize ettiği Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi’ni, Azerbaycan Basını’ndan Foto Gazeteci ve Muhabiri Kamil Emirli de takip etti.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında ilki düzenlenen Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi birçok ünlü isimler ile iki ülke’nin basınında büyük yankı uyandırmıştı.

BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur, bu önemli organizasyonun amacını gecede ki konuşmasıyla şöyle belirtti; ”Öncelikle iki ülke arasında dostluğun ve kardeşliğin en büyük köprüsünün kurulduğu Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Organizasyonu, Türk’lüğü ile ilelebet beslenecek olan iki ülkenin simgesi olacaktır. Amacımız iki kardeş ülkenin enlerini bir arada toplayarak, birlik ve beraberliğini tüm dünyaya duyurmaktır” dedi.

Gecede söz alan Aysel Nazım ise; “Bu önemli organizasyonun amacı; iki kardeş ülkenin enlerini bir arada toplayarak, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya yaymaktır” olduğunu dile getirdi.

Sunuculuğunu Merve Akıncı ile Azerbaycan’ın ünlü sunucusu Shahriyar Abilov’un üstlendiği, Azerbaycan Demokrat Cumhuriyeti’nin 100. yıl kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen 2. Azerbaycan Türkiye Kardeşlik Ödülleri Gecesi’nde, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın başarılı Gazeteci, Yazar Veysel Kavrayan’a  bu iki dost ülke için bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ödüle hak kazandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın Muhabiri  Veysel Kavrayan (sağ başta)

Başarılı Gazeteci, Yazar Veysel Kavrayan, ödülle ilgili olarak, kurumu (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘na, çalışmalarında gösterdiği destekten dolayı ayrıca teşşekkür etti ve her zaman yanında olduklarını söyledi.

Ödül sahibi Veysel Kavrayan

Ödül sahibi Veysel Kavrayan, ödülle ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

”Yaklaşık dört yıldır Türkiye’de Azerbaycan konularına, zaman zamanda Azerbaycan’da Türkiye konularına yazılarımda yer veriyor, işliyorum. 2016 yılının sonlarında da yılın en iyi Gazetecisi ve en iyi Haberi ödüllerini bir başka organizasyonda almıştım. Ödüllerimden birisi Azerbaycan’da 5 yılda bir gerçekleştirilen Dünya Azerbaycanlıları 4. Kurultayı’na katılarak, Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kurultay ile ilgili haberimdi.”

“Şimdi görüyorum ki yaptıklarım görülüyor ve bu alanda çalışan başkaca değerli insanlar da var” diye konuşan Gazeteci Kavrayan, bunlardan birinin Atakan Taşur ve Aysel Nazım olduğunu söyledi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın başarılı Muhabiri Veysel Kavrayan (ortada)

Veysel Kavrayan, Atakan Taşur ve Aysel Nazım’a bu yolda basın desteği vermek, seslerinin duyulmasında yardımcı olmak ve iki ülke adına hayırlı işler yapanlardan esirgenmemesi gereken bir durum olduğunu düşündüğünü belirtti.

“Bana verdikleri bu ödül için teşekkürlerimi iletirim” diye konuşan Gazeteci Kavrayan,  “Azerbaycan’ın, Nahçıvan’ın güzelliklerini keşfetmek lazım, ne kadar güzel yürekler var, ne kadar güzel tarih, coğrafya, gastronomi, sanat var. En büyük arzularımdan birisi karış karış tam Azerbaycan gezisi yapabilmek, görebilmek, hissedebilmek. Bir gün nasip olur bu kadim medeniyetlerinin izlerini sürebilirim ve yazılarımda bu coğrafyaya daha fazla yer verebilirim. Tabiki burada, geçen hafta 12 Aralık’ta vefat yıl dönümü olan Azerbaycan’ın Umumi Lideri Haydar Aliyev’i yad etmemek olmaz. Ne güzel inkişaflar gerçekleştirdi. Yeniden Azerbaycan’ı azad etti” dedi.

Kardeşlik Ödül gecesinde, Türkiye ve Azerbaycan’ın, müzik, iş, sanat ve medya dünyasından isimler ödüllerine kavuşurken Muhterem Nur, Hakan Peker, Aşkın Tuna, Turgay Kıran, Ömür Gedik ve Brilliant Dadshova’ya da ‘Yaşam Boyu onur ödülü‘ verildi.

Gecede davetliler arasında Şifalı Taş ve Bioenerji Uzmanı Belgin Dal, Gazeteci Dündar Keşaplı, Safiye Soyman, Faik Öztürk, Yusuf Güney, İstanbul Azerbaycan Dostluk Derneği Başkanı Hülya Ağasoy ve eşi, Yeditepe Üniversitesi’nden Ressam, Doç. Dr. Teymur Rzayev, Ressam Resul Rzayev, Kerim Memmetzade ve cemiyet dünyasından birçok ünlü isim göze çarptı.

ataner yüce ile ilgili görsel sonucu

      Ataner YÜCE

Ataner Yuce

Ataner Yuce

Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close