Trump Erdoğan’ın Ziyaretini Twitter’dan Duyurdu

TÜHA HABER  /Amerika Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesini Twitter’dan paylaştığı mesajlarla doğruladı. Dün akşam saatlerinde ikilinin yaptıkları telefon görüşmesinin ardından Trump, görüşmeye ilişkin bilgileri paylaştı.

Trump mesajında, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Çatışmalar boyunca kaçmış olan aralarında Bağdadi’nin eşi ve kız kardeşinin de olduğu bazı IŞİD savaşçılarını yakaladıkları konusunda bana bilgi verdi” dedi.

Trump mesajının devamında da “Erdoğan’la Suriye sınırı, terörizmin ortadan kaldırılması, Kürtlerle sorunların giderilmesi ve pek çok konuyu konuştuk. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü, 13 Kasım’da, Erdoğan’ı Beyaz Saray’a bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Dün akşam yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı da bir süredir gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olan Washington ziyaretinin planlanan tarihte yapılacağını açıklamıştı.

WASHINGTON, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close