TRT 8. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı

TÜHA HABER / TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, “Çocuk Medyasının Dönüşümü” temasıyla 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

TRT Çocuk öncülüğünde ülkemizde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin çocuk odaklı tek medya konferansı olan “TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı”, bu yıl “Çocuk Medyasının Dönüşümü” temasıyla düzenleniyor.

Medya kuruluşları, yayıncılar, üniversiteler, şirketler ve sivil toplum kuruluşları, dünya çocukları için 11-12 Aralık tarihlerinde İstanbul’da bir araya gelecek.

İletişim araçlarının çeşitlendiği, teknolojik değişimlerin hayatımızın akışını önemli ölçüde etkilediği günümüz dünyasında, çocuklara yönelik içeriklerin nasıl dönüştüğü ve nasıl dönüşmesi gerektiği kapsamlı olarak irdelenecek.

Çocuk medyasının dönüşümü ele alınacak

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok önemli ismin yer alacağı konferansta, çocuk medyasının dönüşümü tüm yanları ile ele alınacak.

Çocuklara yönelik tasarladığı okul projesiyle uluslararası ödüllere sahip Japon mimar Prof. Dr. Takaharu Tezuka, Cambridge Üniversitesi Çocuk Edebiyatı Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Karen Coats, hikâye ve masal anlatıcılığı alanında dünyaca tanınan Nazlı Çevik Azazi’nin yanı sıra Türkiye’den ve dünyadan akademisyenler, yayıncılar, uzmanlar ve medya yöneticileri çocuk medyasının dönüşümüne dair fikirlerini kendi perspektiflerinden sunacak.

Özel oturumlar ve atölye çalışmaları olacak

TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı iki gün sürecek. Altı adet oturumun dışında özel oturumlar ve atölye çalışmaları olacak.

Konferans kapsamında “Dönüşüm”, “Çocuk Medyası ve İçeriğin Dönüşümü”, “Çocuk Medyası ve Mecranın Dönüşümü”, “Teknolojinin Dönüşümü ve Dijitalizasyon”, “Ürünün Dönüşümü” ve “Hikaye Anlatıcılığının Dönüşümü” başlıklı oturumların yanı sıra özel oturumlar ve atölye çalışmaları da yapılacak.

11-12 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek TRT 8. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı’na katılmak için web sitesinden kayıt yaptırmak yeterli olacak.

[TÜHA Haber Ajansı, 03 Aralık 2019]

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close