Terörle Mücadelede Yeni Aşama Fırat’ın Doğusu

 

SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen, ‘Terörle Mücadelede Yeni Aşama Fırat’ın Doğusu‘ konulu panel bugün saat 14.00’te Ankara’da yapılacak.

YPG/PKK unsurlarına yönelik ABD’nin vermiş olduğu destek Türkiye ile ABD yönetimi arasında Suriye’deki en önemli kriz başlıklarından birini oluşturuyor.

Türkiye’nin bu ilişkiye yönelik eleştiri ve uyarılarının Amerikan yönetimi tarafından görmezden gelinmesi, Türkiye’yi askeri tedbir almaya yöneltti.

Menbiç’te ilerlemeyen süreç ve Fırat’ın doğusundaki terör varlığına yönelik askeri bir harekat Türkiye’nin Suriye’deki ana gündemini teşkil etmektedir.

Türkiye, Fırat’ın doğusunda ve Menbiç’te nasıl bir askeri tedbir tasarlanıyor? Muhtemel askeri harekatın Suriye sahasına yansımaları ne olacak? ABD başta olmak üzere küresel ve bölgesel aktörlerin Türkiye’nin bu hamlesine karşı pozisyonları nasıl şekillenecektir? sorularına cevap aranacak.

Panel: Terörle Mücadelede Yeni Aşama Fırat’ın Doğusu


  • Tarih : 19/12/2018
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA Ankara
  • Bitiş  : 19/12/2018
  • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankara/Ankara

  • Moderatör : Murat Yeşiltaş, SETA
  • Konuşmacılar :Giray Sadık, AYBÜCan Acun, SETAKılıç Buğra Kanat, SETA DC

    Aylin Ünver Noi, İstinye Üniversitesi

ANKARA, TÜHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

 

 

 

 

 

İsmail ÖZCAN

İsmail ÖZCAN

İsmail Özcan: Eğitimci/Yazar İsmail Özcan, Kastamonu’da doğdu. 1970 yılında İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu ve öğretmen olarak göreve başladı. İstanbul’un resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında 41 yıl fiilen öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldu. İsmail Özcan’ın din, dil ve edebiyatla ilgili 15’ten fazla yayımlanmış kitabı bulunmaktadır. 19852000 yılları arasında 8 yıl Milliyet’e, 5 yıl Posta’ya, 3 yıl da Sabah’a Ramazan yazıları yazdı. 1991’de Milliyet’e 400 sayfalık bir İslam Ansiklopedisi, Sabah ve Günaydın gazetelerine de bir düzine kitap ilaveleri hazırladı. Şimdilerde çeşitli ulusal gazetelere ara ara yazılar yazmakta ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. İsmail ÖZCAN, Yazar, Öğretmen,, Araştırmacı-Yazar, Eğitimci, Yazar,. Bildiği Diller, Mezhebi. Arabça, Farsça,, İtikadı: ... İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi) bitirerek (1970) öğretmenliğe başladı. Yirmi beş yıl çeşitli ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close