‘Tel Rıfat’ta 10 Terörist Öldürüldü’

TÜHA HABER / Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin kuzeyindeki Tel Rıfat’ta üç gün önce bir Türk askerinin öldüğü saldırıyı düzenlediğini belirttiği 10 YPG’linin öldürüldüğünü açıkladı. 

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucu

Bakanlık açıklamasında, “Afrin’de terör örgütü PKK/YPG’nin, 9 Haziran’da Tel Rıfat’tan gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede yerleri tespit edilen teröristlerin, ağır silahlarla yoğun şekilde atış altına alındığı” belirtildi.

“Bu atışlar sonucu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirildiği” aktarılan açıklamada, “Şehit olan kahraman Mehmetçik ile yaralıların kanı yerde bırakılmadı’’ dendi.

Milli Savunma Bakanlığı, “Ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 10’unun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bölgedeki terörle mücadelemiz son terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı harekat alanında bulunan üs bölgesine düzenlenen tanksavarlı saldırıda 5 Türk askeri de yaralanmıştı.

ANKARA, VOA, TÜHA HABER 

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close