Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı

TÜHA HABER / Barış Pınar Harekatı başarıyla devam ediyor. Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı, 50’ye yakın hedef vuruldu.

Mustafa Kemal ATATÜRKTürk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye’nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından, Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı

Bölgedeki son durumu aktaran TRT Haber muhabiri Bülent Çulcuoğlu, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve destek verdiği Suriye Milli Ordusu Tel Abyad’ın doğusundan 10 kilometre, batısından 9 kilometre ilerleyerek güneye doğru hilal çizmiş durumda” dedi.

Çulcuoğlu aktardığı bilgilere göre:

“Tel Abyad’da teröristler bugün 25 ayrı noktada yangın çıkardı. Sivillerin evini ateşe verdi, bunun  yanı sıra lastik ve mazotlar yakarak insansız hava araçlarının görüntüsünü engellemeye çalıştı. Ancak o siyah dumanlar havaya yükselirken insansız hava araçları Tel Abyad’ın üzerine gelerek 5 dakika boyunca görüntü aldı.  Ardından obüslerimiz birçok noktayı vurmaya başladı. Sabah saatlerinden itibaren Tel Abyad’da 50’ye yakın hedef vuruldu.

Tel Abyad, kısa süre içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu’nun kontrolüne geçmiş olacak.”

HABER : Bülent Çulcuoğlu

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close