Suriye’nin Geleceği, İdlib Meselesi ve Bölgesel Aktörler

SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 6 Eylülü Perşembe günü ‘Suriye’nin Geleceği, İdlib Meselesi ve Bölgesel Aktörler’ konulu panel düzenlenecek.

Astana Görüşmeleri ile ilgili görsel sonucu

Astana Görüşmeleri’nin altıncısı gerçekleştiğinde İdlib’in çatışmasızlık bölgelerine dahil edilmesi yönünde karar alınmıştı.

Bu doğrultuda garantör olarak Türkiye ve Rusya’nın bölgede çatışmasızlığı sürdürmeye yönelik çabaları devam ediyor. Ancak bir yandan da sular ısındı. İdlib’de çatışma doğma ihtimali doğdu. Rusya destekli rejim güçlerinin bir operasyon başlatma ihtimali konuşuluyor.

Astana Görüşmeleri ile ilgili görsel sonucu

Astana Görüşmeleri’ni belirleyici niteliğe sahip olan Rusya-İran-Türkiye üçlü görüşmelerinin üçüncüsü 7 Eylül’de Tahran’da gerçekleşecektir. Bu görüşme öncesinde İdlib’in geleceğini analiz etmek üzere düzenlediğimiz panel ile İdlib’in mevcut durumu, Rusya-İran-Türkiye üçlüsünün İdlib ve Suriye konusundaki beklenti ve talepleri ile İdlib’in geleceğini tartışmaya açacağız.

idlib son durum ile ilgili görsel sonucu

İdlib’in mevcut durumu nasıl tarif edilebilir? Bölgesel ve yerel aktörlerin Suriye’nin geleceğine ilişkin beklentileri nelerdir? İdlib Suriye’nin geleceği bağlamında nasıl bir öneme sahiptir? Tarafların İdlib’e dair beklentileri ve talepleri ne yöndedir? Tahran Zirvesi öncesi “Suriye’nin Geleceği: İdlib Meselesi ve Bölgesel Aktörler” başlıklı panelimizde bu sorulara yanıt arayacağız.

Moderatörlüğünü SETA Strateji Araştırmaları Direktörlüğü’nden Fatih Muslu’nun yapacağı panelimizde Samir Hafez, Yaser Najjar ve Veysel Kurt konuşmacı olarak katılacaklardır.

Panel: Suriye’nin Geleceği, İdlib Meselesi ve Bölgesel Aktörler


  • Tarih : 06/09/2018
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 06/09/2018
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

  • Moderatör : Fatih Muslu, SETA
  • Konuşmacılar :Samir Hafez, Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Onursal BaşkanıYaser Najjar, Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Kurucu Üyesi

    Veysel Kurt, SETA

****

Panel: Suriye’nin Geleceği, İdlib Meselesi ve Bölgesel Aktörler

İSTANBUL, UHA HABER

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close